На Закарпатті підсумували роботу хірургів у 2018 році (ВІДЕО)

Кількість пролікованих хворих, статистика оперативного втручання, відсоток виконання, летальність від різних хвороб – основні показники у розрізі медзакладів, районів та напрямів хірургічної роботи проаналізували за 2018 рік на спільному засіданні Асоціації хірургів Закарпаття і товариства ортопедів-травматологів.

 

Найгірша ситуація у хірургічній роботі – на Іршавщині.

8 хірургів та 25 хірургічних ліжок на майже 292 з половиною тисячі дітей до 18 років – така ситуація з дитячою хірургією.

Понад 3 тисячі 200 закарпатців захворіли минулого року на рак. Проте показник – майже 257 онкохворих на 100 тисяч населення – найнижчий в Україні. У структурі захворювань у чоловіків домінує рак легенів, у жінок – молочної залози. Варто зауважити, кожен п’ятий випадок онкозахворювання виявлений при профілактичних оглядах. Головною причиною несвоєчасної діагностики раку є пізнє звернення (більше половини) та прихований перебіг хвороби.

Хоч статистика і сумна, проте ситуація у Закарпатській хірургії – далеко не найгірша в Україні.

8 років і у середньому 250 тисяч гривень плата за навчання – такий шлях від студента до лікаря. А зарплати медиків у нашій країні, м’яко кажучи, невідповідні. Як наслідок – відтік кваліфікованих кадрів за кордон. Особливо гостро стоїть проблема міграції медиків для прикордонних областей. Не виняток – і Закарпаття.

Крім браку кваліфікованих кадрів, низького рівня оплати праці, недостатнього фінансування, застарілого обладнання, обговорили фахівцій інші проблеми, з якими стикаються щоденно.

Крім підбиття підсумків та обговорення проблем хірургії, закарпатські фахівці напрацювали і шляхи покращення роботи у рамках реформування медицини.


(для перегляду відео в мобільній версії ukr.net – перейдіть на сайт, клацнувши на заголовок матеріалу)

Відправ другу:
Залишіть коментар