Чим нині живе Вишківська селищна рада та над чим працює депутатський корпус та виконком

Вишківська селищна рада – один з найбільших органів місцевого самоврядування Хустського району Закарпатської області.

Що не день, то важливі справи, а тим більше, коли селищна рада об’єднує 5 населених пунктів, на території яких проживає 12 тисяч осіб.

Чим живе селищна рада сьогодні та які плани на майбутнє, про це з нами поділився голова Вишківськoї селищнoї ради Гайович Ярослав Іванович.

Ярослав Іванович, розкажіть, будь ласка, що вдалося важливого зробити для користі громади за час Вашої каденції?

Голова Вишківської селищної ради Гайович Я.І.

Один з основних пріоритетів у роботі сільського голови та депутатського корпусу – це надання якісних послуг населенню. Вважаємо, що завдяки нашій роботі на сьогодні ефективніше запрацював виконавчий комітет.

Також здійснюємо значну кількість реєстрації місця проживання громадян, для цього введено посаду інспектора з питань реєстрації місця проживання за три роки.
Після введення посади державного реєстратора не стало потреби виїзду до райцентру для реєстрації земельних ділянок, нерухомості, місця проживання, а також віддаленого робочого місця працівника Управління пенсійного фонду.

Це один з елементів реформи місцевого самоврядування, які проводяться у державі.

Намагаємось тримати курс на модернізацію та відновлення інфраструктури населених пунктів.

– Чим зараз живе сільська рада? Над чим працюють виконавчий комітет та депутати сільської ради?

Оскільки у підпорядкування Вишківської сільської ради входить п’ять населених пунктів, то роботи завжди вистачає.

Багато залежить від бюджетних надходжень, завдяки яким намагаємось розвивати інфраструктуру підпорядкованих сіл.

За кошти громади побудовано мережу вуличного освітлення у таких населених пунктах: Яблунівці – 2 км, Ракоші – 1,5 км, Вишкові – 1,5 кілометра. Виготовлено проектно-кошторисну документацію (далі – ПКД) для побудови мережі вуличного освітлення п’яти вулиць.

За власні кошти також проводимо поточний ремонт вулиць у всіх населених пунктах. Виготовляємо ПКД на водовідведення та капітальний ремонт вулиць селища та сіл.

Також оплачено власними коштами обстеження стану мосту через річку Тиса, якому вже 116 років і він перебуває в аварійному стані та потребує негайного ремонту.

Частково вирішено проблему вивозу ТПВ з території селища. Ефективно працюють два комунальні підприємства, що забезпечують централізоване водопостачання с. Шаян та містечка Гірників.

Ведуться роботи з реконструкції центральної частини с. Шаян на відрізку 840 м, а також капітальний ремонт дорожнього полотна однієї з комунальних вулиць. Маємо серйозні проблеми у питаннях щодо водопостачання та каналізації цього курортного села. Необхідно серйозні фінансові вливання, а, отже, без допомоги держави не обійтися.

– Ясна річ, що великі справи потребують великих вкладень та допомоги з боку держави. Чи відчуває село підтримку на різних рівнях влади?

Найбільш відчутно підтримку з боку народного депутата Валерія Лунченка та обласного обранця Мирослава Білецького. Тільки за три місяці 2019 року за сприяння цієї команди на розвиток наших сіл було виділено майже 5,5 млн гривень!

Днями ознайомився з Постановою КМУ щодо розподілу у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій.

ФОТО - Мар'ян Логойда для zakinsider.com
Мирослав Білецький та Валерій Лунченко

Завдяки титанічній праці команди Валерія Лунченка та Мирослава Білецького на розвиток Хустщини уряд виділив понад 10 млн гривень. Інші райони Закарпатської області про таке можуть тільки мріяти! Серед 25 об’єктів населених пунктів Хустщини, на які спрямуються виділені кошти, є і села, що входять до Вишківської сільської ради.

Читайте також: На розвиток Хустщини уряд вчергове виділив багатомільйонну субвенцію

З увагою до проектів та ініціатив сільради відноситься і керівник Хустської РДА Назарій Павлій.

Приємно, що завдяки старанням команди виділяється значний фінансовий ресурс на різні села Хустського району, що роками не отримували належної уваги з боку держави. На все потрібен час, однак збереження такої тендеції – запорука успішного розвитку Хустщини.

– Головний показник роботи органу місцевого самоврядування – це бюджет. Як його виконують у Вишківській сільській раді?

Наразі бюджет селища вважаємо дуже скромним у силу існуючого законодавства.

Власні надходження за 2018 рік – це сім млн гривень.

Основна стаття – надходження від єдиного податку – чотири млн гривень. Зросли також і надходження від податку на нерухомість. Чекаємо на більше надходження податків від туристичного збору, закон щодо якого вступив у силу з 1 січня 2019 року, надходження від рентної плати за використання лісових ресурсів, акцизу і т.д.

Не маємо надходжень від ПДФО, діяльності заводів з розливу мінеральної води, податків на надра. Усі ці податки проходять поза селищною радою, а це десятки мільйонів гривень.

Депутатський корпус вважає селищну раду самодостатньою і вже реально об’єднаною громадою з розвиненою інфраструктурою та населенням у кількості 12 тис. чоловік, площею 12 тис. га, а також п’ятьма населеними пунктами.

Залишається визначитися із статусом об’єднаної територіальної громади. Це б суттєво покращило фінансовий стан справ.

–  А як щодо дошкільних навчальних закладів та шкіл, яка там ситуація?

Покращення умов виховання та навчання наших діток ставимо на особливий рахунок. У цих питаннях не обійшлося без допомоги хустського нардепа В. Лунченко та депутата обласної ради М. Білецького, а також Хустської районної державної адміністрації.

Сільській раді вдалося виготовити ПКД та домогтися проведення ремонтних робіт у ряді навчальних закладів селища:

це – добудова внутрішньої вбиральні у Шаянському НВК, заміна даху та благоустрій території у початковій школі с. Модьорош, заміна даху початкової школи по вул. Орсоглаз, заміна даху, вікон та дверей у центральному ДНЗ.

Виготовлено проект реконструкції Ракошського ДНЗ, проведено ремонтні роботи у Яблунівському ДНЗ та ведеться коригування проекту його подальшої реконструкції з метою введення його в експлуатацію до кінця року.

Прийнято звернення до Хустської РДА про виготовлення ПКД для заміни даху у самому приміщенні та спортзалах Ракошської та Яблунівської шкіл.

А що заплановано на 2019 рік?

Зроблено заявку на участь у третьому раунді Фази впровадження Програми «UlEAD з Європи» у частині створення Центру надання адміністративних послуг.

Тож. маю надію, що до кінця року матимемо новий сучасний ЦНАП з великим спектром надання послуг.

Продовжуватимемо також реалізацію проектів, на які виготовлено відповідну проектно-кошторисну документацію. Пріорітети незмінні – якість надання послуг та створення комфортних умов для жителів нашої громади.

– Дякую за відверту розмову, успіхів у подальшій роботі!

Рідна Хустщина

Відправ другу: