У Тячеві на базі реабілітаційного центру «Парасолька» відкрили відділення «Раннє втручання».
Мова йде про допомогу тим родинам, де є діти з вже встановленою або підозрою на інвалідність. Лікар-педіатр, логопед, психолог та інші спеціалісти працюватимуть з малечею та їх родинами.
Згідно зі статистикою, сьогодні у Тячеві є близько130 дітей, які могли б стати клієнтами відділення «Раннє втручання». Та дуже важливо не тільки діагностувати проблеми зі здоров’ям в дитини, а й вчасно звернутись по допомогу. Логопед Олександра Дан розповідає, які мовні відхилення мають стати дзвіночком для батьків.
Спеціалісти кажуть, що саме батькам зазвичай найважче прийняти хворобу дитини. Відповідно у відділенні «Раннє втручання» працюватиме і психолог. Робота направлена на можливість жити у нормальному темпі життя, розвивати навички дитини у звичному середовищі, навчати та виховувати своїх дітей разом з іншими дітьми.
Під час офіційного відкриття відділення «Раннє втручання» у Тячеві присутні наголосили на важливості територіальної та економічної доступності . Такі центри мають бути розташовані близько до сімей, які виховують дітей з особливими потребами. Економічна доступність обумовлена тим, що фінансування раннього втручання здійснюватиметься через державні програми або через отримання грантів від донорських організацій. Тож для тих , хто має дитину з інвалідністю або підозрює в неї якісь відхилення – не зволікайте, звертайтесь по допомогу до спеціалістів відділення «Ранього втручання» при реабілітаційному центрі «Парасолька».
(для перегляду відео в мобільній версії ukr.net – перейдіть на сайт, клацнувши на заголовок матеріалу)