«Карпатські кольори» представив в Ужгороді Василь Сенько

Персональна виставка самодіяльного художника, члена спілки художників Міжгірщини Василя Сенька відкрилася 11 березня 2019 в Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту.
 
Василь Сенько народився 22 листопада 1941 р. у селі Келечин Міжгірського району Закарпаття. Як пригадує, почав малювати раніше, ніж добре розмовляти, проте вступити до художнього училища в далекому 1959-му юнакові не вдалося. Тож навчався на математичному факультеті Ужгородського державного університету, відтак працював учителем математики в Ізківській ЗОШ І-ІІ ступенів, тривалий час очолював педагогічний колектив цієї школи (до виходу на пенсію у 1994 році). Проте весь вільний від роботи час, як сам розповідає, за допомогою олійних фарб та пензля переносив красу Верховини на полотно. Учасник численних виставок у рідному районі, Ужгороді, Києві. Активний учасник майже всіх пленерів, організованих художньою спілкою «Карпатські кольори» на Міжгірщині, Рахівщині, Великоберезнянщині, Свалявщині. Картини художника зберігаються в колекціях картинних галерей у м. Кропивницький та м. Мукачеві, в приватних колекціях в Україні, Росії, Вірменії, Польщі, Словаччині, Чехії, Угорщині, Нідерландах, країнах Прибалтики, США та Канаді.

Експозиція, яку в ці дні презентував Василь Сенько в Ужгороді, має назву «Карпатські кольори». Митець представив на розсуд глядачів та поціновувачів мистецтва майже чотири десятки полотен, написаних упродовж останніх десяти років. Намагався відібрати й загалом, як зізнається, найсвіжіше, бо відчуває, що останнім часом роботи виходять більш майстерними, добре виписаними. Допомагав авторові і в підготовці робіт, і в компонуванні експозиції, за що надзвичайно вдячний, близький друг, живописець, народний художник України Василь Свалявчик. Із останнім товаришують десятиліттями і щороку виїжджають на пленери.

Творчості художника з Міжгірщини притаманна реалістична манера письма. Практично всі роботи – це натюрморти, пейзажі, краєвиди Карпат, традиційна дерев’яна храмова скульптура рідного краю – все те, чим митець не перестає захоплюватися ні на мить.

«Взагалі я пленерний художник, усі роботи пишу на природі, – розповідає Василь Сенько. – На всіх роботах – чарівні пейзажі з моєї улюбленої Міжгірщини. Взагалі, на мою думку, Синевирська долина – найпрекрасніша з усіх долин Закарпаття, вона надзвичайно мальовнича, її перетинають численні потічки, оточують стрункі смереки, височіють гори… Тут не можна не малювати!»
На питання, що означає для нього мистецтво, Василь Сенько без сумнівів відповідає: «Це життя моє!»

Виставку Василя Сенька можна оглянути в Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту до кінця березня.

© Культурно-мистецька фундація Brovdi Art

Відправ другу:
Залишіть коментар