За результатами поданої звітності з єдиного внеску за жовтень поточного року, 171 суб’єкт господарювання Закарпатської області отримав право зменшити навантаження на фонд оплати праці. Більшість – юридичні особи – 143 підприємства, решта – фізичні особи – приватні підприємці.
Застосування понижуючого коефіцієнту значить, що бізнес працює відкрито та виплачує своїм працівникам виключно легальну зарплату. Це позитивний фактор, адже одне із головних завдань реформування податкової системи – це зменшення витрат роботодавців на фонд оплати праці та виведення населення з тіньового ринку зайнятості.
Фахівці фіскальної служби наголошують, що понижуючий коефіцієнт застосовується, якщо платником виконуються одночасно такі умови:
а) база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці збільшилась на 20 і більше відсотків порівняно з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу;
б) після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу в звітному місяці складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік;
в) кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200 відсотків середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік.
Якщо страхувальник, що застосував понижуючий коефіцієнт ЄСВ та не сплатив нарахований єдиний внесок у встановлені строки (не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним періодом), позбавляється права в майбутньому користуватися пільговим режимом до повної сплати такої недоїмки. Право на застосування понижуючого коефіцієнта поновлюється з місяця, в якому сплачено таку недоїмку (борг).
Слід зазначити, у разі застосування коефіцієнта платник єдиного внеску зазначає про це в звіті. Звіт, складений з порушенням вимог, та поданий без всіх необхідних таблиць, не вважається звітом і вважається таким, що не подавався.
Відділ комунікацій Головного управління
ДФС у Закарпатській області