“Блакитні легені” верховинського краю матимуть царства форелі

Незважаючи на суттєву негативну обставину, пов’язану з всесвітньою пандемією і застосованими обмежувальними карантинними заходами, ДП “Міжгірське лісове господарство” старається сповна реалізовувати намічене на поточний рік.

Серед основних і першочергових завдань – відновлення екосистеми. Лиш держлісгоспівці успішно впоралися з весняним лісовідновленням, як активно взялися за виконання не менш важливого іншого екологічного плану – штучного зарибнення голубих гірських русел на території лісфонду.

Відтворення і збагачення карпатської іхтіофауни, як сповіщає в. о. директора підприємства, заслужений лісівник України Петро Бойко, одна з головних задач природоохоронців на даний час і підтверджує фактом вже проведеної першої акції розмноження риб минулого тижня.

Придбавши на Тячівщині малька форелі струмкової на суму 45 тис. грн., у відповідальній місії заселення у водойми майбутньої королівської риби – саме так символічно величають цей вид з родини лососевих за її яскраве забарвлення і делікатесні смакові якості – особливо активну участь взяли провідний мисливствознавець підприємства Іван Фіцколинець, лісничий Вучківського лісництва Андрій Романишин, провідний інженер з охорони лісу Василь Ченько та інші.

Справа зарибнення копітка, адже пструг, як її ще величають на місцевій говірці, риба вибаглива, що не переносить забруднених водоймищ, найкраще адаптується у прохолодних і чистих потічках з срібним водограєм.

З цього приводу державна лісова охорона ще раз висловлює прохання до населення краю, щоб не засмічувати довкілля і, звичайно, не займатися браконьєрством на річках і потічках.

А ще у пригоді стало б, якби до природолюбного діла залучилися і місцеві свідомі прихильники риболовства, щоб і своїми зусиллями оберігати голубі плеса від липкоруких і милосердним коштом потурбуватися про поповнення водної фауни у мальовничій Міжгірщині, а відтак відчути насолоду свого хобі з вудочкою.

Відправ другу:
Залишіть коментар