Борщівник, амброзія, кліщі, змії, комарі тощо – небезпека чатує на ужгородців у зелених зонах: парках, скверах, набережних, пляжах… список можна продовжувати.
І це тоді коли спека, і особливо хочеться у тінь, до річки. А як встежити за дітлахами, які гуляють вже самі, хоча й дорослі не завжди вгледять, адже кілька секунд і дитина саме там, де не можна.
Борщівник буяє на ужгородських набережних, у парках та зелених зонах. Поруч гуляють та відпочивають люди, у тому числі й діти.
Контакт з ворсинками борщівника викликає сильні опіки, нудоту, задуху, супроводжується підвищенням температури, алергічною реакцією, унаслідок чого на тілі залишаються характерні сліди-шрами.
У таку спеку активізувалися і кліщі, які небезпечні як для тварин, так і для людей!
Існує думка, що кліщі можуть стрибнути чи впасти з дерева, проте фахівці стверджують, що вони живуть переважно у високій траві та кущах. А спека після дощів – сприятливе середовище для розмноження небезпечних комах.
Біля водойм та у лісових масивах з’являються і плазуни. Не слід забувати, що серед них зустрічаються отруйні змії.
Аби визначити, хто має косити траву, в міській раді проводять тендери. А поки їх проведуть, містянам варто подбати про свою безпеку самим! Особливу увагу приділити дітям: маленьких не відпускати у зарості, а більш свідомим – роз’яснити, яка небезпека чатує на них!