Буйволи, які в теплу пору випасалися на луках славнозвісної Долини нарцисів на Закарпатті, змінили своє місце проживання. Частину стада, а саме 4 особини, перевезли до Малої Угольки, пише SEEDS.
Тут, біля контори Угольського природоохоронно науково-дослідного відділення, для них створили всі умови для комфортного утримання: теплий хлів та загороду для вигулу.
«Щодня персонал Угольського відділення дбає про своїх підопічних – годує, забезпечує водою, випускають на свіже повітря вдень та з настанням морозної ночі заводять до хліву. Щоденний раціон дорослої буйволиці та трьох молодих особин складається із сіна та зернових висівок», – йдеться в повідомленні Карпатського біосферного заповідника у ФБ.
Інша частина стада зимує в Широкому Лузі, за межами території заповідника. Проте, всі буйволи почуваються добре, а навесні вони знов оселяться в Долині нарцисів, повідомляють у Карпатському біосферному заповіднику.
Науковці заповідника заходилися відроджувати Долину нарцисів за рахунок експерименту з випасання майже зниклої породи карпатських буйволів.
«Долина нарцисів є унікальним природним об’єктом світового значення. Буйвол карпатський – це лучно-болотна тварина, що добре поїдає пагони верби. Заростання вербою є чи не найбільшою проблемою Долини нарцисів. Якщо випасати цих тварин, то можна регулювати поширення верб та інших деревно-чагарникових видів», – вважає кандидат біологічних наук Микола Волощук.
Буйволів можна назвати “архітекторами лучно-болотних угідь”. Зокрема, як великі травоїдні, під час випасу, вони сильно проріджують чагарник, осокові і очеретяні зарості, створюють невеликі басейни і калюжі, в яких можуть селитися різні комахи, земноводні і риби.
Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»