На тлі заморожених пенсій і зарплат отримані рахунки за компослуги викликають лише одну думку: влада влаштувала українцям тарифний геноцид. Девальвація гривні й так призвела до того, що тотальна більшість родин опинилася не просто за межею бідності, а на грані виживання, констатує «Закарпатка». Не вистачає не те що на ліки чи засоби гігієни – навіть на харчі. Тому люди виходять на майдани. Вони б готові платити, та з чого?
За порогом бідності…
Антитарифний майдан цього тижня активізувався і в Ужгороді. Люди сотнями приходили на площу Народну перед будівлею Закарпатської ОДА і висловлювали своє невдоволення діями влади. Вони кажуть: без зростання зарплат і пенсій не можна піднімати в ціні газ і електрику, бо їх нереально оплатити. Можна рахувати, як у Європі, якщо доходи європейські, та в нас ціни світові, а зарплати гривневі. У результаті всіх новацій-реформ дійшло до того, що людям не вистачає на елементарне. Навіть статистика це підтверджує:українці з кожним місяцем їдять все менше й менше м’яса та молочних продуктів. Ще на початку весни в ЗМІ з’явилася інформація, що загальний попит на яловичину в Україні знизився майже в чотири рази, на курятину і свинину – ледь не на половину. І дедалі частіше купують не кілограмами, а грамами. Якщо до цього додати вартість ліків і комуналку – на щось із цих основних статей витрат очевидячки не вистачає… Ба більше – ми докотилися до стану тотального жебрацтва:
Понад 80% українців живуть за межею бідності, а прожитковий мінімум в Україні наближається до порогу бідності африканських країн. Про це свідчать підрахунки ООН, – передає «Радіо Свобода». — …за стандартами ООН, якщо людина витрачає на проживання та продукти менше 5 доларів на день, а на місяць менше 150 дол., то вона живе за порогом бідності. А в Україні, порахували експерти, прожитковий мінімум на день становить $1,5. Для прикладу, в африканських країнах поріг бідності – $1,25 на день.
Піднімати тарифи разом із зарплатами
Власне антитарифний майдан в Ужгороді організувала громадська організація «Майбутнє України Закарпаття», головою якої є активіст Іван Данацко. У спілкуванні з сотнями ужгородців, котрі безперервно підходили до наметів, де збирали підписи зі зверненням до влади, він розповів: метою акції є припинення геноциду українського народу.
Ціни на комунальні послуги зростають, а пенсії та зарплати стоять на місці. Це не що інше, як геноцид, – каже Данацко.
По закінченні акції (на фото) організатори заявили, що зібрали близько тисячі підписів під листом до глави держави та під вимогами до Закарпатської облради. У листі до Президента закарпатці нагадують, що його обрали рік тому й довірили всю повноту влади. Проте за рік так і не відбулося подолання корупції, припинення війни на сході України тощо. «Ви та уряд забули, завдяки кому прийшли до влади. Згадайте! Схаменіться! Задумайтеся!» – йдеться у зверненні. У посланні до депутатів обласної ради краяни вимагають, щоб вони теж зверталися до Верховної ради та Президента з пропозицією встановити мораторій на підвищення комунальних послуг. До речі, депутати до тарифного майдану дослухалися, і відповідне звернення до центральної влади ухвалили. Просять у ньому скасувати постанови НКРЕКП про підвищення цін на енергоносії. У разі неприйняття жодних рішень активісти попереджають, що залишають за собою право відстоювати інтереси радикальними діями, ініціюючи робітничий страйк та перекриття доріг.