Чому Арсен Аваков повинен залишитися у новому КМУ?

Навішування ярликів, шельмування, демонізація опонента і його “розлюднення” (російською – “расчеловечивание”) є одними з найбільш ницих, жорстких, але ефективних прийомів комунікаційної війни.

У цьому сенсі ганебне гасло сьогоднішніх мирних протестів проти Арсена Авакова цілком вкладається саме у політичну логіку боротьби його опонентів.

Сприймаємо від них частину справедливої критики (нерозкриття резонансних справ, на кшталт вбивства Шеремета, непоодинокі порушення законів самими людьми у погонах, на кшталт справи Тлявова у Переяславі, кадрові прорахунки тощо).

Неможливо лідеру перетворень залишитися чистим і незабрудненим, коли у розпал агресії сильного ворога-сусіда реформуєш таку правоохоронну структуру, як МВС, на самому дні суспільної довіри – у його найнижчій точці. Все-таки я сформулюю набір аргументів, чому він має повне право залишитися керувати Міністерством внутрішніх справ України у новому уряді. Але вирішувати – саме йому. Сформованому новим парламентом Кабінету міністрів України.

• Деполітизація відомства. Проведення вільних, демократичних, визнаних міжнародних спільнотою президентських і парламентських виборів 2019 року. Поліція не допомагала жодній політичній силі, натомість зайняла єдину прийнятну європейську модель рівновіддаленості, перебування “над сутичкою”, адекватно реагувала на правопорушення. А. Аваков – гарант балансу у владі, відсутності її монополізації.

• Продовження реформ. Розпочаті у 2015 році болючі, але необхідні структурні реформи потребують продовження і завершення. Середньострокова стратегія розвитку системи МВС розрахована до 2020 року. А. Аваков – політична запорука продовження і завершення трансформацій, які є в цілому успішними.

• Ріст довіри. За результатами досліджень Центру Разумкова лютого 2019 року ДСНС має найбільшу з органів системи МВС довіру громадян – 61%. Держприкордонслужбі довіряють 52%, Нацгвардії України – 50%, Департаменту патрульної поліції – 40,4%, Нацполіції загалом – 37,8%. Порівняно із опитуванням червня 2018 року, довіра до патрульних збільшилася на 5,2%. Ті ж соціологи протягом останніх трьох років фіксують стабільний рівень довіри до Нацполіції і зростання рівнів довіри до інших силових структур МВС. https://bit.ly/2MH2BQj

• Порятунок країни. Очевидні заслуги А. Авакова як одного з провідних захисників незалежності України у збройному протистоянні російській агресії. Силове звільнення від сепаратистів Харківської ОДА 8 квітня 2014 року. Відновлення Нацгвардії. Мобілізація добровольців. Створення, озброєння і зміцнення добровольчих батальйонів міліції і Нацгвардії у МВС, які воювали і захищали країну, жертвуючи життям і здоров’ям. У системі МВС 460 загиблих в АТО й ООС.

• Відкритий до новацій, перетворень і проектів. Має європейське відкрите мислення, терплячий до критики і має міцні контакти та довірливі стосунки із міжнародними партнерами. Не ретроград. Авіація МВС – новий мегапроект у співпраці із Францією.

• Позитивні перетворення у поліції. Локомотиви змін – патрульна поліція як окремий міжрегіональний департамент Нацполіції і департамент Корпусу оперативно-раптової дії (КОРД) за підтримки міжнародних партнерів (США, Канада, ЄС). Розвиток сервісно орієнтованого принципу Community Policing.

• Реформа забезпечення правопорядку на масових акціях. Скандинавський досвід утримання від застосування сили до початку очевидних і грубих порушень. Створення підрозділів “поліції діалогу”. Поодинокі випадки перевищення повноважень і неадекватного застосування сили (кейс “Лежать, Бандера”) не мають системного характеру й отримують адекватну оцінку (засудження, вибачення, дисциплінарні покарання винних, передача матеріалів до ДБР) з боку керівництва НП і МВС. Зменшення скарг правозахисників на недозволені методи слідства.

• Реформа та зміцнення кримінальної поліції. Розкриття резонансних злочинів: Олешка “Сармата”; незважаючи на помилки, розкриття справи Гандзюк; викриття банди “Торпеди” (міжнародні, міжконфесійні провокації); постійне викриття розбійних банд; непримеренна боротьба із злодіями в законі, наркомафією (рекордні вилучення транзитного героїну/кокаїну), торгівлею людьми. Створення і зміцнення Департаменту кіберполіції як сучасна відповідь на виклики високотехнологічної злочинності.

• Нульова толерантність до правопорушників у погонах. Принцип “скоїв злочин – відповідай за законом”. Ніхто не відмазує і не покриває своїх. Ефективні результати роботи Департаменту внутрішньої безпеки НП. Непримиренне викриття корупціонерів у власних лавах.

• Ефективна реформа сервіс-центрів МВС. Перетворення заскорузлих, корумпованих МРЕВ на відкриті сервіс-центри МВС, де швидко, без хабарів надають послуги автовласникам.

• Зміцнення бойових спроможностей НГУ та ДПСУ. Створення і нарощування бригад оперативного та частин спеціального призначення (“Омега”, “Вега”) НГУ, спецпідрозділу “Дозор” ДПСУ.

• Європейські реформи у ДПСУ та ДМС. Проект “Обличчя кордону”. Приєднання ДПСУ до баз даних Інтерполу. Сучасний біометричний паспортний сервіс ДМС, виконання всіх вимог безвізу.

• Успішний у хорошому сенсі лобіст МВС у КМ. Постійне підвищення матеріального, соціального і технічного забезпечення НП, НГУ, ДПСУ, ДСНС, ДМС. Житловий проект фінансового лізингу для поліцейських і рятувальників, яким відсотки за кредитом сплачує держава (більше 500 квартир на 511 млн. гривен – тільки початок).

• Висока оцінка роботи з боку міжнародних партнерів. Активні та ефективні комунікації зі стратегічними союзниками (США, Канада, країни ЄС). Їхнє залучення у реформи та пряму фінансову допомогу на різних рівнях. За 5 років реалізовано понад 100 проектів за різними напрямами реформ, близько 160 зустрічей на рік і понад 20 міжнародних документів підписані.

Джерело: Цензор.нет

Відправ другу:
Залишіть коментар