Технічний директор корпорації Google Рей Курцвейл заявляє, що в майбутньому біологічні частини нашого тіла замінять механічними, і це повинно статися до 2100-го року — заява прозвучала у його промові на міжнародній конференції «Global Futures 2045» в Нью-Йорку.
Курцвейл передбачив: «Якщо удасться відтворити функції головного мозку, то, по найобережніших прогнозах розвитку об’ємів обчислень, ми зможемо розширити кордони нашого інтелекту в мільярди разів». Сингулярність називають «цифровим безсмертям», тому що особу і розум можна буде вічно зберігати на цифрових носіях, навіть коли людина помре. Курцвейл додав, що це станеться в ході подальшого розвитку нейронної інженерії, і розповів про недавні успішні спроби змоделювати роботу мозку і розвитку технологій, здатних виконувати біологічні функції організму.
Наприклад, про розробку, що полягає у впровадженні в мозок імплантатів, що дозволяють за допомогою електричної стимуляції нервових зв’язків мозку повернути глухим людям слух і дати можливість відновлення рухових навиків в разі пошкодження нервової системи. А лікарі з Корнеллського Університету за допомогою тривимірного друку створили вушний протез: оболонку виготовили з твердого пластика, а потім заповнили надщільним колагеновим гелем, в який імплантували хрящові клітки.
Мартін Ротблатт, виконавчий директор компанії «United Therapeutics», висунула ідею створення «розумових клонів»: «Це буде варіант „електронної людини“, яка зможе жити вічно, створивши „розумові файли“, що містять властивості особи». Ротблатт заявила, що це працюватиме за допомогою своєрідного «програмного забезпечення свідомості» (mindware): «The Huffington Post» прогнозує, що розробники mindware матимуть успіх більший, ніж тисяча Google.