Чому закарпатці протестують проти тарифів?

Різке підняття тарифів на газ, електрику та воду викликало обурення серед закарпатців. Вже доволі тривалий час перед будівлею обласної влади на площі Народній в Ужгороді триває «антитарифний» пікет активіста Івана Данацка.
Тарифний майдан ужгород
Цього тижня саме Данацко став епіцентром «Тарифного майдану», який отримав резонанс. Майдан був доволі масовим і люди нарешті висловили все, що думають про тарифну політику уряду. Після Майдану сам Данацко на своїй сторінці у Fасеbоок написав: «Сьогодні відбувся анонсований мітинг, який показав, що ужородці прокидаються.

Щиро дякую всім, хто прийшов підтримати НАС і СЕБЕ в боротьбі з владою, яка створила ТАРИФНИЙ ГЕНОЦИД кожному з нас! Тільки спільною дією можна довести владі, що МИ НЕ РАБИ, що з нами потрібно рахуватися, що НАРОД є владою, а чиновники — СЛУГИ!»

А вже у четвер відбулася сесія обласної ради, на якій також були присутні активісти. Депутати прийняли звернення до уряду з вимогою зменшити тарифи на якщо уряд проігнорує вимоги «Тарифного майдану», то він готовий до блокування автодоріг та інших акцій непокори.

До речі, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, не має наміру переглядати тарифи на газ і електроенергію для населення і дотримуватиметься дворічного плану приведення тарифів до економічно обгрунтованого рівня. Про це журналістам повідомив глава НКРЕКУ Дмитро Вовк перед засіданням уряду в середу, 27 травня.

І все ж, хотілося б зрозуміти, як можуть люди платити за енергоресурси більше, ніж вони заробляють, і окрім того, хочеться знати, як формувалися ці тарифи.
Доволі різку заяву з приводу тарифів оприлюднив екс-губернатор, а нині керівник «Опозиційного блоку» в Закарпатті Олександр Ледида.

«Зараз найбільше, що обурює, це те, що при багаторазовому зростанні тарифів на газ та електроенергію, пенсії і зарплати бюджетникам залишилися на рівні кінця 2013 і до кінця цього року підніматися не будуть. І як може людина оплатити квитанції за газ, електрику чи воду, якщо в сумі вони перевищують зарплатню чи пенсію? Це звичайний тарифний геноцид і влада кидає власний народ у тарифну кабалу», — зазначив керівник «Опозиційного блоку» в Закарпатській області Олександр Ледида.

А щодо формування ціни на газ, то варто звернути увагу на коментар лідера ГО «Нове Закарпаття» Сергія Ратушняка:

«Мій привіт Коболеву, що не впорався з торгівлею карамельок у «Рошен», але легко взявся за енергобаланс держави і її тарифів. Державний український газ в землі України коштує 0,00 грн. Ст. 10 Конституції України: «Надра належать народу…». Так от, крім зарплат «Нафтогазу», амортизації (радянської) ГТС, газ більше немає жодної природної ціни. В нашій державі це складає менше 9 доларів за тис. куб. м.

Далі держава, в консенсусі з суспільством, встановлюють ренти для отримання надприбутків із надр і спрямування на інші суспільні потреби, як-от дороги, діагностичне устаткування, технології тощо. Баланс вибудовується з розрахунку (по Європі) ціни на газ 250 євро на кожні 1000 євро зарплати. У нас зарплата по державі 50—150 євро. Середня — 100 євро. Отже, ДЕРЖАВНИЦЬКА ЦІНА НА УКРАЇНСЬКИЙ ГАЗ — 25 євро. Все інше — ПОГРАБУНОК за для власного збагачення керівництва держави!».

Джерело

Відправ другу:
Залишіть коментар