Віднедавна надання меддопомоги не залежить від місця прописки, проживання чи інших факторів. Пацієнт сам може обрати спеціаліста, якому довіряє і в якого буде лікуватися. Чимало наших краян до сьогодні не визначилися зі своїм лікарем, оскільки не до кінця ознайомилися із процедурою.
Зверніть увагу на напис на вхідних дверях: такою позначкою – «Тут можна вибрати собі лікаря» вказують, що саме в цьому закладі ви можете підписати декларацію. На рецепції або в реєстратурі вам розкажуть, які документи необхідно мати при собі, щоб укласти договір.
Окрім копії паспорта, треба мати з собою оригінал документу. З усім переліком йдемо до адміністратора. На все про все вам знадобиться хвилин 7. За цей час спеціаліст внесе всі необхідні дані у систему «Електронне здоров’я». На цей момент ви вже маєте визначитися з лікарем, оскільки в декларації зазначається і його ім’я. Візьміть з собою телефон – дуже важливо, щоб під час укладання угоди він був з вами. На ваш номер надійде смс код-підтвердження , який потрібний для реєстрації в системі.
Коли всі дані внесені – вітаємо, вас успішно зареєстровано! Проте, бувають випадки коли пацієнт дізнається, що в нього вже є сімейний лікар, хоча договору він не підписував. Його паспортні дані та ідентифікаційний код використали недобросовісні медики, зазначивши інший номер мобільного пристрою, з нього ж і підтвердження надсилали.
Однак якщо ж реєстрація пройшла все таки успішно – ви підписуєте декларацію, у 2-х примірниках. Один залишається в медичній установі, інший – віддають вам. Все, тепер у вас є сімейний лікар. Як бачите все швидко і головне – безкоштовно! За лікування пацієнта, навіть у приватній клініці, платить держава. Звичайно, що є перелік послуг, що надає медична установа на суму, яка надходить з держбюджету. Це – 370 грн на особу. Окрім того, до пакету входять клініко-лабораторні обстеження.З 2019 року суму збільшать до 450 грн, але знову ж таки це не так багато.
Проте для того, щоб оцінити всі за і проти, система має запрацювати і вже в процесі будуть визначені суттєві недоліки, які варто відкоригувати. До слова, медики кажуть, якщо пацієнт потребує звернень до спеціалістів вузького профілю, сімейний лікар і в приватній клініці надаватиме направлення. До речі, реформа спонукає ФОПів активно розширювати спектр послуг, для того щоб пацієнти могли більше отримати на місці.
І насамкінець, якщо ви захочете з якихось причин змінити сімейного лікаря – це не проблема. Як показує світовий досвід більшість проблем зі здоров’ям можуть бути вирішені на рівні первинної ланки, особливо у разі вчасного звернення. А тому не варто зволікати з відвідуванням медичної установи, тим більше якщо у вас вже є сімейний лікар.