Депутати Закарпатської облради ініціюють невідкладно відновити Державну санітарно-епідеміологічну службу України


Відповідне рішення «Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо негайного відновлення Державної санітарно-епідеміологічної служби України» ухвалено на позачерговій сесії Закарпатської обласної ради, яка відбулася 18 березня ц.р. Як зазначали крайові обранці, це потрібно для запобігання виникненню критичних й невідворотних ризиків поширення масових інфекційних і неінфекційних захворювань (зі значним зростанням смертності) серед населення України.

Ухвалене рішення скерували до Кабінету Міністрів України.

У документі наголошується, що Всесвітня організація охорони здоров’я визнала спалах нового коронавірусу SARS-CoV-2 (COVID19) пандемією. Закарпаття, яке межує з чотирма країнами, попадає у зону особливого ризику, відтак громадськість краю та депутатський корпус обласної ради глибоко стурбовані тривожними показниками поширення інфекції і серйозністю загроз здоров’ю і життю громадян, враховуючи катастрофічне становище у медичних закладах системи охорони здоров’я України в умовах складних процесів реформування галузі.

Сьогодні через загрозу вірусної інвазії держава жорстко тестується на здатність забезпечити конституційне право громадян на захист і збереження здоров’я. І недалекоглядність у прийнятті урядових рішень може призвести до страшних наслідків. Зокрема йдеться про ліквідацію Державної санітарно-епідеміологічної служби України внаслідок грубого порушення Конституції та законів України.

«Систему Державної санітарно-епідеміологічної служби України було реорганізовано за постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 року №442 шляхом створення Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Постановою КМУ від 29 березня 2017 року № 348 «Деякі питання Державної санітарно-епідеміологічної служби» повторно ліквідовано Державну санітарно-епідеміологічну службу.

Також слід зазначити, що у 2013 році були ліквідовані без правонаступництва всі районні, міські, районні у містах, обласні, Київська та Севастопольська міські, Кримська Республіканська санітарно- епідеміологічні станції, а також Центральна санітарно-епідеміологічна станція МОЗ України. За статутами всі ліквідовані СЕС були закладами охорони здоров’я. Відтак при їх ліквідації була грубо порушена частина третя статті 49 Конституції України.

Усе це створює критичні й невідворотні ризики поширення масових інфекційних та неінфекційних захворювань (зі значним зростанням смертності) серед населення України через протиправну ліквідацію законних механізмів реагування на них.

Тому наполегливо просимо вжити заходів із невідкладного прийняття державницьких рішень щодо відновлення Державної санітарно-епідеміологічної служби України, а також міських, районних та обласних санепідстанцій», – наголошується у звернені.

Пресслужба облради

Відправ другу:
Залишіть коментар