Британські вчені викрили Інтернет-магазини в психологічних хитрощах заради іміджу «найдешевших» в мережі.
Найбільші з них використовують психологію, переконуючи своїх користувачів, що вони мають справу з найдешевшим онлайн-сервісом. Для цього вони вельми вміло і тонко налаштовують ціни своїх продуктів, щоб створювати у користувачів враження, ніби вони отоварюються в найдешевшому і вигідному онлайн-магазині. Цей факт виявила компанія Boomerang Commerce, яка проводить дослідження так званого Індексу сприйняття ціни (PPI).
«Хитра» система ціноутворення найбільших Інтернет-магазинів працює таким чином. Магазин визначає найпопулярніші у продажу товари і виставляє на них великі знижки – до рівня, коли вони стають дешевшими від пропозицій конкурентів. Оскільки багато споживачів хочуть отримати ці товари, то зрештою, вони вибирають їхній сервіс. Після укладання угоди користувачі залишають сайт з думкою, що це найкращий онлайн-магазин, оскільки він дає найдешевші ціни.
При цьому, чим частіше користувач купує популярні товари зі знижкою, тим більше він переконується в думці, що саме цей Інтернет-магазин – це найкраще місце для онлайн-покупок. Втім, спеціалісти констатують, що цей же сервіс може бути надзвичайно дорогим магазином для покупки непопулярних або допоміжних товарів, наприклад, HDMI-кабелів, комп`ютерних аксесуарів чи супутніх послуг. Так, на цьому сайті можливо і можна купити найдешевший телевізор на ринку, але кабелі чи тюнер до нього обійдуться на 30-50% дорожче, ніж в будь-якому “нормальному” магазині. Або ж при купівлі начебто найдешевшого роутера, користувачу пропонується послуга його налаштування, що дорівнює чи навіть перевищує за вартістю ціну самого обладнання. І таких прикладів – безліч.
Зауважимо, що налаштування цього ж роутера чи тюнера у звичайному місцевому магазині обійдеться вам у 20-30 грн. То ж чи варто вестися на такий дешевий сир у Інтернет-мишоловці?
Юхим Діалапенко