Дитина не повинна вчитися на «відмінно» - експерти

1. На співбесіді не питають про оцінки в школі чи університеті
Як відомо, мало хто з працедавців на співбесіді ставить запитання про отримані оцінки у ВНЗ або тим більше школі. У резюме теж не прийнято вказувати оцінки або навіть середній бал успішності, чого не скажеш про обов’язковий пункт «Досвід роботи». Варто відзначити, що знання офісних програм, володіння іноземною мовою та інші навички при працевлаштуванні допомагають більше, ніж червоний диплом і золота медаль.

2. Велика частина вивченого матеріалу у ВНЗі швидко забувається

Багато хто з сучасної молоді відзначають той факт, що забувають весь навчальний матеріал відразу після успішної здачі іспиту. Потім, приходячи на практику, вони з подивом відзначають, що за кілька років навчання так нічому і не навчилися. Звичайно, в дипломі можуть бути тільки хороші оцінки, але в голові у молодого фахівця – уривки знань, які він не знає, як застосовувати на практиці.

3. Навчання «на відмінно» – підриває здоров’я студентів

Деяким студентам щастить, і вони можуть все схоплювати «на льоту», не приділяючи багато часу і сил навчанню, але більша частина молоді змушена буквально «зубрити» матеріал добами, особливо під час сесій. У кінцевому підсумку це призводить до того, що студенти засипають прямо на парах або в громадському транспорті. Хронічна втома негативним чином впливає на продуктивність, тому новий матеріал практично не засвоюється, і дні проходять як в тумані.

4. Навчання не залишає часу на друзів і особисті захоплення

В університетські роки у людей більше можливостей обзавестися мережею корисних знайомств, але багато не реалізують цей шанс через брак часу. Навчання та постійні думки про іспити займають занадто багато сил, тому відповідальні студенти занадто мало приділяють уваги не тільки відпочинку і хобі, а й спілкуванню з друзями і новим знайомствам. Важливо відзначити, що навчання у ВНЗі має дуже цінну можливість – познайомитися з великою кількістю нових людей, які з часом сформують корисну мережу знайомств.

5. Найбільш корисним навичкам, які приносять гроші, людина найчастіше навчається вже після ВНЗу

Найбільш ефективним навчання стає тільки тоді, коли людина проявляє підвищений інтерес до предмету вивчення. У більшості випадків інтерес у студентів до навчання зникає ще на першому курсі, коли викладачі забивають їм голову теоретичним матеріалом, абсолютно не потрібним в реальному житті. Маючи інтерес і поставивши перед собою мету, можна вивчити англійську мову за пару років, навіть якщо за шкільні та університетські роки цього так і не відбулося.

Поради майбутнім школярам

• На якості дорослого життя різниця між відмінником або хорошистом не буде сильно позначатися, так як відмінності між тими, хто вчився тільки на 5 і тими, хто міг отримувати 4 – сильно розмита. Єдина відмінність між ними в тому, що відмінник буде витрачати багато часу і сил на навчання, але в кінцевому підсумку це ще не гарантує для нього успіх у житті.

• У процесі роботи, побудови кар’єри і отримання хорошого доходу головну роль відіграватимуть навички та досвід, а не шкільні оцінки і диплом. Більшість успішних людей рекомендують з самого раннього віку накопичувати навички і заводити якомога більше знайомств, так як, маючи більше досвіду в різних сферах, можна вигідніше продавати свою працю.

• Відчутні переваги в дорослому житті дасть велику кількість впливових знайомих, а не червоний диплом, як це прийнято вважати. Саме тому, приділяючи більше уваги розширенню комунікацій, людина з легкістю відкриє для себе будь-які двері і досягне бажаного результату, а знання і диплом мало чим можуть зараз допомогти.

• Важливо завжди займатися тим, що має сенс, викликає підвищений інтерес і актуально в сучасному світі. А бажання батьків і педагогів, які можуть зовсім інакше представляти життя, краще ігнорувати – не має сенсу виконувати те, що очікують інші люди.

Відправ другу:
Залишіть коментар