Дві провідні угорські організації – Демократичний союз угорців України (UMDSZ) та Партія угорців України (KMKSZ) – не дійшли згоди щодо участі у місцевих виборах 2020 року. Так, «КМКС» відхилила пропозицію «УМДС» підписати рамкову угоду про співпрацю на час виборчої кампанії. Про це повідомляє угорське видання «KISZó».
Під час партійних зборів Демократичний союз угорців України одноголосно ухвалив заяву, у якій ідеться:
«3 серпня 2020 року в результаті наших попередніх консультацій керівництво «УМДС» та «КМКС» провели в Ужгороді переговори про спільний старт та об’єднання на осінніх виборах. Під час обговорення керівництво «КМКС» відхилило підписання рамкової угоди про спільну участь у виборах до органів місцевого самоврядування та в ОТГ, розроблених «УМДС». Наша асоціація досі переконана і чітко виступає за те, що повна співпраця двох організацій Закарпаття була б найбільш прийнятним способом забезпечення представництва угорських політичних інтересів. Цього очікує від нас угорська нацменшина Закарпаття! Ми закликаємо керівництво «КМКС» письмово відповісти на наші пропозиції до 11 серпня 2020 року!».
Президент Демократичного союзу угорців України Ласло Зубанич в інтерв’ю згаданому вище виданню зауважував, що «враховуючи очікування угорської громади, «УМДС» ще з лютого розпочала широке обговорення політичних та організаційних форм спільних дій (угорських організацій – ред.) щодо місцевих виборів… На засіданні «УМДС» 11 липня 2020 року він зайняв позицію, що співробітництво повинно охоплювати всі рівні виборів, тобто там, де відбуваються вибори за партійними списками, вони повинні скласти спільний список».
Рішення президії Демократичного союзу угорців України лягло в основу проєкту рамкової угоди та договору щодо місцевих виборів і, за повідомленням видання «KISZó», було негайно направлене керівництву Партії угорців України, яке не дало чіткої відповіді на пропозицію об’єднання у рамках виборчої кампанії-2020.
Наразі відомо, що основним каменем спотикання між двома об’єднаннями є не зовсім «рівноправне» ставлення представників КМКС то своїх колег із УМДС та, відповідно, не до кінця справедливі умови та вимоги, які ставить одна спілка до іншої у контексті виборчих процесів. Відтак поки залишається тільки гадати, чи зможуть дві угорські організації нарешті знайти спільну мову та об’єднатися для участі у місцевих виборах.