Екс-міністр фінансів Словаччини поділився із Закарпаттям досвідом успішних реформ


В Ужгороді обговорили словацький досвід успішних реформ.

Півсотні представників влади, науки, бізнесу, громадськості, дипломатичного корпусу, ЗМІ зібралися, аби перейняти досвід Словаччини, про який розповів головний реформатор країни-сусідки Іван Міклош, та сформувати дорожню карту успішної реалізації реформ у краї.

Іван Міклош, голова стратегічної групи радників при Кабінеті Міністрів України – головний спікер відкритої дискусії про гальмування реформ в Україні назвав основні причини такої ситуації у нашій державі. Окремо спікер приділив увагу корупції. Зокрема площинам, де вона виникає. Перша – це система покарання. Тут мало що зроблено і є над чим працювати, вважає Іван Міклош. Друга сфера – контроль над прозорістю діяльності інституцій держави, особливо над державними закупівлями та митницею. Третє – банківська система. Тут вже чимало позитивних кроків – понад сотню банків вже закрили, проте не до кінця вирішене питання щодо Приватбанку. Четверта галузь – це енергоефективність, а найбільше – газова, особливо у плані тарифів.

Усі проблеми України на шляху до розбудови – політичні, а не технічні. Іван Міклош вважає, що зараз у державі є всі передумови для успішної реалізації реформ. І якщо програму уряду, анонсовану перед виборами, виконати – країну чекає економічне зростання у 6-7%. Зокрема, мова йшла про верховенство права, прозору приватизацію державних підприємств, регулювання ринку землі, а основне – скасування мораторію на землю. Крім того, реформи можливо реалізувати лише за умови збільшення інвестицій в економіку.

І звичайно, курс України у напрямку євроінтеграції – теж одна з передумов розвитку держави. Оскільки, це співпраця та співфінансування у всіх сферах, це зелене світло для іноземних інвесторів та всебічна підтримка реформ країни.

Дискусія відкрита: учасники – а це представники влади, органів самоврядування, науки тощо – мали можливість перейняти досвід Словаччини у сфері децентралізації, медичної, податкової та інших реформ. Детальніше про це – у підсумковій програмі «7 днів».

Відправ другу:
Залишіть коментар