Електронні лікарняні видаватимуть на Закарпатті з 1 вересня. Про це сказав начальник управління електронних реєстрів пенсійного фонду на Закарпатті Павло Ганулич.
Пацієнтам не потрібно буде передавати лікарняний роботодавцю для отримання виплат. Він автоматично потраплятиме до фонду пенсійного страхування та до роботодавця, розповідає Суспільне Закарпаття.
Ужгородка Ніколетта Запрутняк прийшла до сімейного лікаря, щоб закрити лікарняний.
“Також хочу дізнатися, про електронні лікарняні, які я чула будуть з вересня: як вони працюватимуть і що це таке”, — сказала жінка.
Сімейна лікарка Олеся Янчій проводить оглянула пацієнтку та закриває її лікарняний. Сказала: коли запрацюють електронні лікарняні, пацієнту не обов’язково буде приходити на прийом у медзаклад.
“Він зможе у телефонному режимі повідомити свого сімейного лікаря, що почуває себе добре, готовий до роботи, а лікар уже зможе скерувати цей лікарняний на підприємство, — пояснила Олеся Янчій. — В електронній системі на теперішній час ми виписуємо ліки і даємо направлення на госпіталізацію. Але враховуючи, що вона погано працює – це відбувається з затримкою у часі”.
Якщо після огляду пацієнта, лікар випише електронний лікарняний, роботодавець його одразу побачить в електронному реєстрі.
Це більший контроль і для держави, і для роботодавця, — сказала головна сімейна лікарка Тетяна Козак: “Роботодавець знає, де його людина, чи вона на лікуванні, чи вона хворіє, в кого вона хворіє і знає про стан її здоров’я”.
Електронний реєстр лікарняних листків вестиме Пенсійний фонд України.
“Застрахована особа приходить до лікаря, якщо він визначив що їй потрібно відкрити лікарняний, то він через систему охорони здоров’я ідентифікує цю особу через реєстр застрахованих осіб, одразу підтягуються усі дані по цій особі, підтягуються страхувальник в якого ця людина працює і він відкриває електронний лікарняний”, — пояснив Павло Ганулич.
За словами начальника управління електронних реєстрів Пенсійного фонду Закарпаття Павла Ганулича, до вересня ця система працює в тестовому режимі, до неї долучили 200 медзакладів у всій Україні. Сімейні лікарі перед запровадженням електронних листків пройдуть спеціальне навчання.