Перший заступник очільника Закарпаття Мирослав Білецький зустрівся з представниками Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України та фахівцями ВООЗ на чолі з Раймондом Данколі, координатором на реагування спалаху поліомієліту в Україні.
У центрі уваги опинилися напрацювання експертів, їхні рекомендації щодо заходів, яких слід вжити в області, аби локалізувати розповсюдження поліовірусу.
«За підсумками роботи в регіоні фахівці підготували план, з яким ознайомлять і керівництво області, і закарпатців.
Серед найбільших ризиків поширення вірусу поліомієліту – низький показник вакцинації населення», – зазначив Мирослав Білецький.
Експерти наголосили на тому, наскільки важлива комунікація між владою, працівниками сфери охорони здоров’я та громадянами. Діалог, інформування населення про переваги імунізації та наслідки у разі інфікування невакцинованої особи – усе це має бути предметом розмов.
Після кількох років затишшя, на жаль, минулого року на Закарпатті зафіксували випадки інфікування вірусом поліомієліту. Вони трапилися у селі Брід на Іршавщині і були пов’язані з рівненськими. За кілька місяців в’ялий параліч унаслідок ураження поліовірусом діагностували у Синевирі на Міжгірщині.
«Діти, котрі не мають щеплень, після інфікування потребують довгої реабілітації, а наслідки – незворотні та на все життя. Параліч і потреба постійної сторонньої допомоги залишаються з людиною назавжди», – зауважив перший заступник голови ОВА.
Якщо пропустили щеплення, зверніться до сімейного лікаря, який розробить індивідуальний графік імунізації дитини. Особливо це актуально для дошкільнят та першокласників, адже без довідки про наявність всіх щеплень згідно з Календарем вони не зможуть розпочати очне навчання у будь-якому закладі освіти.
«Не варто нехтувати безпекою власних дітей та наражати на небезпеку інших. Вакцинація від поліо рятує життя», – нагадав Мирослав Білецький.
Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»