Учасниці Олімпійських ігор 2024 шпажистки Влада Харькова та Дар’я Варфоломеєва після змагань приїхали в рідний Ужгород. Спортсменки у складі жіночої збірної представляли Україну у фехтуванні. Про враження від Олімпійських ігор та про плани на майбутнє дівчата розказали Суспільному.
Спортсменки зустрілися із першим тренером Дмитром Петрусом. Дівчата показали дипломи та олімпійський значок, який отримали як і усі учасники цьогорічних Олімпійських ігор.
“Є така традиція серед спортсменів в олімпійському селищі ходити мінятися пінами і я наміняла українські піни на піни цих країн. Піни — це олімпійські значки. Вони всі різні. Якось ми з Владою сиділи, слухали гру на піаніно, до нас підійшов в’єтнамець і сказав: “Слава Україні!” Слова підтримки виразив і віддав нам цей пін. Це приємно дуже було”, — розповідає Дар’я Варфоломеєва.
“Наш відбір у фехтування дуже складний. На Олімпійські ігри потрапляють тільки 8 команд зі всього світу і потрапити у цю вісімку – нелегко”, — каже Дар’я.
“Ми пройшли надзвичайно складний шлях підготовки до Олімпійських ігор. Можливо, найважливіший момент в твоєму житті, а для когось він один-єдиний, для когось декілька, тому відповідно і виснаження та емоційне навантаження було дуже високе”, — каже Влада Харькова.
Дар’я Варфоломеєва почала займатися фехтуванням з 11 років, Влада Харькова — у майже 10. “Я взагалі займалася художньою гімнастикою майже 7 років і якось одного дня тато запропонував спробувати фехтування. Мені так сподобалося і наступного дня я вже з кросівками, лосінами і в футболці була в цьому залі”, — ділиться спогадами Дар’я.
“Пам’ятаю, мене зацікавили візитки, на яких були намальовані фехтувальники і це було дуже дивно, тому що вони були в таких білих формах, з цими масками, воно було захоплююче. Я в той період життя займалася фортепіано. Я не знаю як так трапилося, що я, будучи маленькою дитиною, прийшла додому і сказала батькам: «Я завтра йду займатися фехтуванням». І вони мені сказали: “Добре!”, — розповіла Влада.
Заслужений тренер України з фехтування Дмитро Петрус каже: дівчата завжди виділялися впертістю. “Завжди до останнього боролися. Влада в основному тренувалася з хлопцями, тоді у нас мало дівчат було. І хлопці нервувалися, бо вона завжди у них вигравала. Даша в дитинстві теж була вперта. Пройшло буквально пів року і вона почала все вигравати”, — розповів перший наставник.
Україна втретє виступила на Олімпіаді в командній шпазі серед жінок. Цього року збірна українських шпажисток посіла шосте місце на змаганнях. Це найкращий командний результат за всю історію цього виду спорту за час незалежної України.
Голова Закарпатської федерації фехтування Михайло Пантьо про участь Влади та Дар’ї на Олімпіаді каже: “Це для них перша Олімпіада. Вони, як то кажуть, пристрілялися. А через чотири роки, я переконаний, що з таким характером, як вони мають обидві, це вони точно будуть з медалями”.
Спортсменки кажуть: зараз дали собі час відпочити і відновити сили. Проте вже знають куди будуть рухатися далі.
“Кожен бій проживаєш по-новому. Кожен бій — це як нове життя і після нього ти виходиш новою людиною. Мені це дуже імпонує, бо це постійний розвиток, постійний рух. Найвища мрія — це перемогти всі можливі змагання, які є. Це етапи Кубка світу, Гран-прі, Чемпіонат Європи у мене є, Чемпіонати світу і, звичайно, Олімпійські ігри”, — розповіла Влада.
“На Олімпійських іграх була, розумію що і як. Буде наступного разу менше переживань. Сподіваюся, що наступного разу буде не тільки участь, а й медаль”, — каже Дар’я.
Під час інтерв’ю у зал на тренування приходять діти, які займаються фехтуванням. Від учасниць Олімпіади-2024 отримують автографи і спільну фотосесію.
Деталі в сюжеті Суспільне Ужгород:
✅ Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»