А фактично – припинення діяльності редакції газети «Ужгород» шляхом ліквідації, рішення про яке було прийняте сьогодні під час засідання виконавчого комітету Ужгородської міської ради із подальшим його затвердженням на сесії.
Як повідомляло Закарпаття онлайн, сьогодні під час засідання виконкому в Ужгороді було погоджене рішення про ліквідацію редакціїмуніципальної газети “Ужгород” з метою оптимізації роботи.
На перекоання міської влади, витрати на штат працівників друкованого органу невиправдані, й раціональнішим буде ліквідувати редакцію, натомість, створивши у структурі інформаційного відділу міської ради окрему структуру, яка опікуватиметься виданням “переформатованої” газети, із двох журналістів.
На засідання виконкому завітав і головний редактор газети “Ужгород” Андрій Андрусяк, який природно виступив на захист видання та колективу, відзначаючи: ліквідація редакції невиправдана і нелогічна. За словами Андрія Андрусяка, газета – самоокуповувана і сама на себе заробляє. Так, друк видання та комунальні послуги вдається оплачувати самотужки, за рахунок надходжень від реклами та підписки. Боргів газета немає і наразі є єдиним комунальним підприємством, до роботи якого з боку влади не було жодних претензій.
З міського бюджету, натомість, виділяються кошти лише на виплату зарпобітньої плати працівникам – щомісячно в середньому до 20 тис. грн. Наразі в структурі редакції працюють 7-ро штатних працівників, у разі, якщо її буде ліквідовано, без роботи опиняться щонайменше 5-ро людей. Це – якщо двох журналістів, які нині працюють у виданні, працевлаштують у новоствореній структурі при міськраді.
Та й то, працевлаштовувати двох журналістів для підготовки “оптимізованої” газети в разі ліквідації редакції будуть шляхом оформлення контракту або трудового договору – задля уникнення присвоєння статусу їм державних службовців. Крім того, незрозумілим залишається й те, в який спосіб готуватиметься власне газета до друку, адже процес її виготовлення потребує обов’язково роботи верстальника та коректора. Крім того, відкрите й питання залучення рекламної продукції для газети – якщо поки ще рекламождавці при бажанні розміщення реклами підписують договори із КП, то оформляти аналогічні договори із виконкомом чи міськрадою, в структурі якої функціонуватиме “оптимізована” газета, навряд юридично можливо.
Розуміння планів міської влади утруднює ще й той факт, що повного тексту рішення на сайті міської ради не опубліковано: документ з’явився лише незадовго до засідання виконкому, та й то – без обгрунтування і лише в частині резолюції. Немає, до речі, зазначеного рішення, погодженого виконкомом та пропонованого на розгляд завтрашньої сесії, і серед проектів порядку денного, що унеможливлює із ним ознайомлення. І, до слова, є порушенням законодавства, яким передбачено публікацію проектів рішень за 20 днів до їх розгляду задля надання громадянам можливості ознайомленням із документом.
Джерело