Горіхи – їсти чи не їсти

Про корисні властивості горіхів писав ще «батько медицини» Гіппократ: він вважав, що горіхи необхідно їсти тим, хто страждає захворюваннями шлунка, печінки і нирок. Сьогодні у нас є можливість придбати будь-який вид горіхів – на прилавках достатньо цих дарів природи.
Горіхи
Горіх, в уявленні багатьох – це якийсь їстівний плід, як правило, з ядром і твердою шкаралупою. Звично вважати горіхами: волоський горіх, фундук, арахіс, кешью, фісташки, мигдаль і т.п., проте ботаніки відносять до них тільки кешью і фундук. Кокосовий горіх і горішки корейського кедра, також не є в науковому сенсі горіхами, але така назва закріпилася за ними в кулінарії. Незважаючи на це, плоди, що ми за звичкою називаємо горіхами – дуже корисні для організму.

У чому користь горіхів?
Горіхи значно багатші за фрукти за вмістом калію, кальцію, магнію, фосфору, заліза, а також кількістю білка. Вітаміни та мікроелементи в кожному горісі збалансовані унікальним чином. Всі відомі нам види горіхів здатні зберігати в собі ці корисні речовини не тільки протягом одного сезону, а значно довше. Горіхи уособлюють собою смачну, поживну і при цьому пісну їжу. З їх допомогою легко контролювати підвищений апетит. Горіхи – незамінна підтримка під час посту і при переході на вегетаріанське хaрчування. Неоціненна користь горіхів для мозку, серця, печінки та інших органів людини. Горіхи сприяють зниженню рівня холестерину в крові.

Дослідження показують, що регулярне споживання горіхів може значно знизити ризик серцево – судинних захворювань. Також користь горіхів безсумнівна у зв’язку з наявністю в них фолієвої кислоти, яка сприяє оновленню і росту клітин. Включення різних горіхів в раціон благотворно впливає на потенцію, на поліпшення уваги і пам’яті. Горіхи корисні при відновленні організму після операцій і важких хвороб.

А чи шкідливі горіхи?
Горіхи не можна віднести до розряду легкої їжі, та й калoрій в них багато (на 100 г ядер приблизно 712 кілокaлорій), тому їх вживання в чистому вигляді має бути помірним. Корисна порція горіхів – це не більше однієї жмені в день.

Детальніше про користь і протипоказання при вживанні горіхів читайте на сайті http://medfond.com/. Склад корисних речовин будь-якого виду горіхів унікальний, отже, їх дії на наш організм різні. Головне правильно вибрати якісні горіхи, тоді користь від їх вживання буде максимальною.

Як вибирати горіхи?
Горіхи краще купувати, неочищені, в шкаралупі. Такі горіхи значно дешевші, набагато смачніші і довше залишаться свіжими. Шкаралупа повинна бути чистою, без пошкоджень і тріщин. Потрясіть горіхи, якщо гримлять, то швидше за все, вони старі і сухі.

Ядра очищених горіхів повинні бути цільними і неушкодженими. Зморщені і тьмяні ядра напевно втратили свої корисні якості. Якщо є можливість спробувати горіх, перш ніж купити його, спробуйте. Зіпсований горіх видасть неприємний гіркий присмак. Про свіжість горіхів говорить коричневе або золотаве забарвлення плоду і природний, приємний аромат.

Як зберігати горіхи?
Є кілька способів зберегти горіхи надовго.
Неочищені горіхи можна зберігати в полотняних мішках. Мішечки слід розвісити в сухому, темному місці. Горіхи в мішечках зберігають свої властивості протягом п’яти-шести місяців.

Окремо варто згадати про кедрові горішки. Як зберігати їх? Кедрові горіхи рекомендується зберігати в морозильній камері, помістивши їх у контейнер або целофановий пакет.

Приблизно на термін до трьох місяців можна зберегти горіхи в скляній банці. При цьому слід дотримуватися вологості не більше шістдесяти п’яти відсотків і кришку банки щільно не закривати, щоб горіхи «не задихнулись».

Зберігати горіхи можна досить довго, головне – створити для цього певні умови. Шкаралупа сама по собі контейнер для горіха, тому неочищені горіхи непогано зберігаються в звичайних картонних коробках або дерев’яних ящиках. Можуть вони там пробути без шкоди для себе протягом півроку. Більш клопітно зберегти очищені ядра, але як уже було сказано вище, для цього існує безліч способів.

Врахуйте, несолоні горіхи зберігаються набагато довше, ніж солоні. Підвищена вологість і тепло служать ідеальними умовами для розмноження цвілі.

Якщо на горіхах вже з’явилися ознаки плісняви, не намагайтеся її відмити, зчистити, кип’ятити або випаровувати. Зіпсований горіх втрачає всі корисні якості, його вживання може завдати шкоди організму. Викидайте зіпсовані продукти без жалю, здoров’я дорожче!

Відправ другу:
Залишіть коментар