Губаль і Чубірко просять уряд подумати про село

Голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко та голова Закарпатської ОДА Василь Губаль звернулися до Уряду та Парламенту з пропозиціями щодо вдосконалення бюджетного законодавства в частині сплати акцизного податку з реалізації нафтопродуктів.Причина – недостача коштів для сіл.

Публікуємо звернення:

«Відповідно до Закону України від 28 грудня 2014 року № 79-УІІІ „Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин” було здійснено перерозподіл дохідних джерел місцевих бюджетів. Унаслідок зазначених змін у 2015 році із 307 сільських бюджетів Закарпатської області у 77 бюджетах (25,1 відс. загальної їх кількості) доходи загального фонду становитимуть менше ніж 100,0 тис. грн. Такий обсяг надходжень податків, зборів (обов’язкових платежів) не забезпечує потребу в коштах для утримання органів місцевого самоврядування, а також для фінансування першочергових видатків на дороги комунальної власності, благоустрій населених пунктів та природоохоронні заходи. Загальна розрахункова сума незабезпеченої потреби становить понад 90 млн. гривень.

Згідно із змінами до Бюджетного кодексу України новим джерелом доходів загального фонду місцевих бюджетів є акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, який у повному обсязі зараховуватиметься до міських, селищних, сільських бюджетів. Однак вказаний податок акумулюватиметься переважним чином у містах та селищах з наявною мережею об’єктів роздрібної торгівлі підакцизними товарами та автозаправних станцій, що призведе до непропорційного наповнення бюджетів.

З метою забезпечення виконання органами місцевого самоврядування належних повноважень на період об’єднання їх територіальних громад у поточному році пропонуємо внести зміни до Закону України від 28 грудня 2014 року № 79-УІІІ „Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин” та у розділі „Прикінцеві положення” встановити до 31 грудня 2015 року зарахування акцизного податку з реалізаціїсуб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів до обласного бюджету.

Разом з тим, з метою збільшення фінансових ресурсів селищних та сільських бюджетів пропонуємо внести зміни до Бюджетного кодексу України, виклавши пункт 15 статті 64 у редакції: „15) державне мито, що зараховується до місцевих бюджетів за місцем реєстрації фізичних та юридичних осіб, які сплачують його відповідно до закону”; та пункт 20“ статті 69 у такій редакції: „20“) державне мито, що зараховується до місцевих бюджетів за місцем реєстрації фізичних та юридичних осіб, які сплачують його відповідно до закону», – йдеться у зверненні керівництва Закарпаття до центральних органів влади, – повідомляє прес-служба Закарпатської обалсної ради.

Відправ другу:
Залишіть коментар