Безкоштовний гурток “Робототехніки” діє при третій ужгородській школі,розповідає Суспільне.
Відвідувати його можуть школярі з усіх навчальних закладів міста, каже директора Світлана Фесенко. За її словами, відкрили гурток 2 роки тому власними силами.
Марсоход та Змія — витвір дитячих рук
Спроєктував такого робота другокласник Костянтин Криндач. Хлопець розповідає: спочатку збирають його з конструктора, потім додають двигун, завдяки якому робот може рухатися.
“Ми збираємо робота-марсохода, який буде їздити по Марсу. На комп’ютері в нас інструкція”, — розповів хлопчик.
Безкоштовний гурток “Роботехніки” в ЗОШ № 3 можуть відвідувати учні з усіх шкіл Ужгорода
П’ятикласник Костянтин Павліков вчиться керувати змією-роботом, яку зробили учні старших класів. Костянтин пояснив: вона зібрана з конструктора лего.
“Тут скачана програма, через яку ми керуємо. Це інфрачервоний привід, через який ми керуємо. Тут очі, через які вона приймає сигнал інфрачервоного пульта”, — розповів хлопець.
Відвідувати «Роботехніку» можуть учні 2-9 класів, розповідає керівниця гуртка Аліса Кочемба. За її словами, діти тут навчаються збирати різних роботів та програмувати. Роботи, розповіла керівниця гуртка, можуть як їздити вперед-назад, так і реагувати на різні команди.
Безкоштовний гурток “Роботехніки” в ЗОШ № 3 можуть відвідувати учні з усіх шкіл Ужгорода
“Бачити різну відстань, наскільки далеко об’єкт від них знаходиться. Наприклад, реагувати на зміну освітленості. Це розвиває в учнів як дрібну моторику, як і здібності до програмування, так і до вирішення різних алгоритмічних задач”, — пояснила Аліса Кочемба.
Надихнули самі діти
Директорка ужгородської школи № 3 Світлана Фесенко розповіла, на відкриття гуртка “Робототехніки” її надихнули самі учні:
Безкоштовний гурток “Роботехніки” в ЗОШ № 3 можуть відвідувати учні з усіх шкіл Ужгорода
“Я побачила, що в нас в школі є діти, які полюбляють конструювати, — сказала директорка, — які полюбляють математику, а не тільки різні мови, бо в нас лінгвістична школа. У нас є давній партнер – це Остравський технічний університет, з яким ми співпрацюємо за різними програмами. При зустрічі я попросила їхнє керівництво, щоб вони нам показали, як працює у них гурток “Робототехніки”.”
Аліса Кочемба перед відкриттям гуртка “Робототехніка” впродовж року стажувалася у Чехії.