Інновація від українського Інституту фізики! Як тепер лікуватимуть рани?

Співробітники Інституту фізики НАН України розробили для поранених бійців у зоні АТО перев’язувальні матеріали на основі радіаційно зшитих гідрогелів. Про це повідомляється на сторінці НАНУ в Facebook.
Вчені
Основною перевагою гідрогелю є те, що він на 90-95% складається з води, а розчинені у воді полімери утворюють міцний та пружний желеподібний матеріал. Пов’язка виглядає як пластинка розміром 10х10 або 10х20 см і товщиною 3-5 мм. При її накладенні, речовина, якою пропитана пов’язка, відразу охолоджує рану та зупиняє процес руйнування тканин. Тому пов’язки можна використовувати навіть там, де немає доступу до води.

Матеріал є стерильним, очищає рану, вбираючи виділення з неї, а також виконує антисептичні функції. Він пропускає воду, отже, дозволяє додавати різні рідкі лікарські речовини вже після накладення пов’язки. При цьому вічка сітки матеріалу розміром 1 мк не пропускають мікробів.

Пов’язки також зупиняють кровотечу, не утворюючи твердої кірки та не прилипаючи до ран, тому їх можна знімати безболісно. Оскільки вони є прозорими, стан рани можна контролювати, не заглядаючи під них. Крім того, пов’язки є герметичними, тому можуть використовуватися для запобігання пневмотораксу.

На жаль, оплата серійного виробництва таких пов’язок не передбачена державним бюджетом. Тому науковці звертаються до приватних підприємців з проханням профінансувати виробництво нових перев’язувальних матеріалів.

Відправ другу:
Залишіть коментар