Коли чекати на жорсткий карантин в Україні

У жовтні Володимир Зеленський заявляв, що після перетину позначки 15 тисяч нових хворих на Covid-19 за добу влада може запровадити жорсткий карантин – як навесні, коли пандемія починалася.

За четвер, 19 листопада, МОЗ зафіксував уже понад 14,5 тисяч нових випадків коронавірусу, пише ВВС.

Чи означає це, що повноцінний локдаун не за горами?

Що українці думають про карантин вихідного дня і штрафи. Опитування

Мільярд на тести та електронний запис. Як уряд обіцяє рятувати українців від коронавірусу

“Місяць тому (у вересні – Ред.) ми вважали, що при девʼяти з половиною тисячах захворілих на день наша медицина зупиниться – не вистачатиме ліжок в інфекційних лікарнях і медиків. На сьогодні міністр Степанов правий, що при 15 тисячах ми можемо ввести локдаун”, – сказав президент під час інтерв’ю українським телеканалам 22 жовтня.

На той момент щодня виявляли близько 7 тисяч нових випадків.

Відтоді минув місяць, зранку 20 листопада МОЗ повідомило про 14 575 тисяч нових хворих за добу.

Якщо темпи приросту хворих будуть такими самими, як у попередні дні, то на перетин позначки в 15 тисяч хворих, про яку говорив президент, можна очікувати наступного тижня.

Коли чекати на жорсткий карантин

Жодних дат, коли можливе запровадження жорсткого локдауну, влада публічно не озвучувала – поки що уряд обмежився введенням карантину вихідного дня, який вже викликав хвилю обурення як з боку мерів багатьох міст, так і підприємців.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов напередодні заявив, що ключова мета карантину вихідного дня – “зупинитися на цифрі близько 12 тисяч нових хворих”.

Судячи з останніх цифр, зробити цього владі не вдається.

Вже у грудні?

Інформацію про те, що запровадження в Україні жорсткого локдауну – питання найближчих тижнів, підтвердив мер Івано-Франківська Руслан Марцінків.

У четвер він виклав у своєму фейсбуці відеозвернення, де поділився змістом нещодавньої наради мерів міст із прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.

За його словами, очільник уряду під час цієї розмови заявив, що карантин вихідного дня – це ніщо інше, як “планова підготовка до повного локдауну в нашій країні”.

“З п’яти пацієнтів у палаті вижив лише я”. Розповідь львів’янина, що поборов Covid-19
“Ми мокрі у тих костюмах, та найважче – втрачати людей”. Медсестри про бій з коронавірусом
Кисень закатали в асфальт. Куди пішли гроші з коронавірусного фонду
“Озвучили цифри, що цей локдаун в песимістичному варіанті буде 10-15 грудня, в оптимістичному – 20-25 грудня. Локдаун буде на декілька тижнів”, – розповів мер Івано-Франківська.

“Якщо, не дай Боже цей локдаун дійсно буде введений, це буде катастрофа для економіки – особливо для малого і середнього бізнесу”, – додав пан Марцінків.

Народ проти

Судячи з опитувань, ідею запровадження локдауну не підтримує не лише регіональна влада та підприємці, а й більшість українців.

Хоча 55% опитаних вважають, що жорсткий карантин може покращити ситуацію із захворюваністю, за його фактичне запровадження виступають лише 36% опитаних, тоді як 61% – проти такого кроку.

“Не так важко, як може бути в нас”. Українець, який поїхав боротися з Сovid-19 в Італію
Майже половина українців – 48% – вважають оптимальними ті карантинні заходи, які діють в країні зараз.

Водночас 24% переконані, що обмеження є занадто м’якими, 11% – занадто жорсткими.

Відправ другу:
Залишіть коментар