Сума збитків завданих банківській установі становить понад 2,5 мільярдів гривень.
Слідчими центрального апарату Державного бюро розслідувань та оперативниками Департаменту захисту економіки Національної поліції України за процесуального керівництва Генпрокуратури була викрита злочинна схема розтрати та привласнення коштів банку його топ-менеджерами. Досудовим розслідуванням встановлено, що упродовж 2007-2014 років в іноземних банках офшорною компанією було відкрито кредитні лінії. В подальшому між банками (іноземна та українська сторони) були укладені договори застави на загальну суму 113 мільйонів доларів США, в яких український банк поручався за офшорну компанію власними коштами, що були розміщені на кореспондентських рахунках в банках-нерезидентах.
У 2015 році за невиконання договірних зобов’язань зі сторони офшорної компанії іноземними банками було стягнуто заставне майно поручителя, зокрема списання з кореспондентських рахунків українського банку 113 мільйонів доларів США. Треба додати, що кошти з рахунків українського банку, який виступав поручителем, було списано одразу після того, як його визнали неплатоспроможним.
Протягом тривалого часу у межах кримінальних проваджень правоохоронці вивчали та аналізували документи щодо господарської діяльності та фінансових операцій між банківськими установами та зібрали матеріали, що дають підставу вважати, що народний депутат Верховної Ради 3-8 скликань – бенефіціарний власник банку причетний до організації злочинної схеми з розтрати грошей банку.
Крім цього досудовим розслідуванням встановлено, що кредитні грошові кошти, які отриманні за порукою банківської установи, були використанні на користь іноземних компаній що належать народному депутатові Верховної ради України 3-8 скликань – власнику банку та іноземних компаній, які з ним пов’язані.
27 вересня слідчі центрального апарату ДБР заочно повідомили про підозру колишньому народному обранцю за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (організація розтрати чужого майна, яке перебувало у віданні службової особи, вчиненому за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах) та ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України.
У липні цього року про підозру було повідомлено екс-заступникові голови правління та начальникові управління банку. Наразі у двох кримінальних провадженнях вже повідомлено про підозру 7 колишнім посадовцям фінустанови, чотири з яких на даний час перебувають у міжнародному та державних розшуках.