Команда Зеленського має серйозні плани щодо інвестицій в Закарпаття (ВІДЕО)

Нещодавно в Україні відбувся 16-й щорічний форум Yalta Economy Strategy (YES).

Щорічні зустрічі YES стали відкритим майданчиком для обговорення нових ідей і поглядів щодо шляхів розвитку Європи, України і цілого світу. Ці форуми збирають більше 350 політиків, дипломатів, державних діячів, журналістів, аналітиків і бізнесменів з понад 50 країн світу. Також у форумі беруть участь голови європейських держав та урядів.

Цього року до участі у форумі долучився новообраний Президент України Володимир Зеленський.

У своєму виступі Гарант Конституції анонсував ряд проєктів, до втілення яких закликав долучитися закордонних інвесторів.

“Проєкти нових гірськолижних курортів. Будь ласка, нехай всі бачать, не тільки любителі Буковеля. Є Карпати, Карпати – великі, у нас є гігантський потенціал стати “східноєвропейськими Альпами”. Зараз ми розглядаємо проєкти у Славському та Боржаві”, – прокоментував Володимир Зеленський візуальну презентацію.

Анонсовані проєкти передбачають приплив туристів впродовж усіх чотирьох сезонів, створення 7000 робочих місць і розвиток ОТГ, а також 14 відсотків приросту ВВП Закарпаття.

Варто додати, що одним з таких проєктів є будівництво сучасної вітрової електростанції (далі – ВЕС) на Боржаві.

На жаль, у країні та, зокрема, в нашому краї є чимало випадків, коли інвестор пропонував вкласти гроші у важливі проєкти, проте влада відлякувала їх своїми умовами та штучними перешкодами з метою отримання власної вигоди. Ситуація дещо змінилася після обрання Президентом України Володимира Зеленського.

Так, під час свого візиту до Ужгорода у липні 2019 року Зеленський зустрівся з прихильниками ідеї будівництва ВЕС. Під час розмови симпатики проєкту розповіли Президентові про штучне блокування інвестиційного проєкту на майже 140 мільйонів євро.

“Готові допомагати, ви ж про гарне говорите: хочете підняти свій район”, – відповів тоді Президент та порадив звертатися до нового очільника Закарпатської ОДА.

У контексті заяв Президента Зеленського гарним прикладом слугує досвід гірськолижного курорту Лехталь в Австрії!

Тут, на території площею 141 гектар, гармонійно вживаються гірськолижний курорт та вітрова електростанція.

Cаме так найближчим часом може виглядати Боржава.

Загалом, за прогнозами експертів, у найближчому майбутньому вартість енергії, яку виробляють вітрові парки, буде набагато нижчою, ніж вартість газу, вугілля та нафти.

Саме ж будівництво вітрових парків є важливою умовою виконання державної стратегії енергетичного розвитку України до 2030 року, згідно з якою, альтернативні види енергії мають складати 11 відсотків від загального виробництва (наразі трохи більше одного відсотка).

Зрозуміло, що будівництво потужних ВЕС передбачає ряд об’ємних експертиз та досліджень щодо впливу на екологію та навколишнє середовище. Компанією «Атлас Воловець Енерджі», заснованою всесвітньо відомою турецькою корпорацією GURIS, було пройдено всі ці етапи та доведено відсутність негативного впливу на екологію регіону.

Відправ другу:
Залишіть коментар


Додано один коментар.
  1. Публікація – повна профанація. Здадуть (продадуть) область “корінним” українцям з Ізраїлю за копійки. Ніякої чіткої економічної стратегії Закарпаття не має і не буде мати поки буде ОДА (а не реальне місцеве самоврядування) і не зявиться своя місцева бізнес-еліта, а на сьогодні київські і донецькі шматують область як шакали здобич а “слуги” тільки і здатні обіцяти краще майбутнє.