За рахунок великого різноманіття мікроелементів (кальцій, магній, залізо, калій, мідь, цинк, марганець), вітамінів (В1-В3, А, Е, С) і корисних хімічних сполук какао володіє великою кількістю позитивних властивостей.
Одні з найважливіших:
– магній допомагає впоратися зі стресом, зняти нервову напругу, розслабити м’язи;
– залізо посилює кровотворну функцію;
– кальцій зміцнює кісткову тканину і зуби в організмі;
– анандамід стимулює вироблення ендорфіну, природного антидепресанту, тим самим піднімаючи настрій;
– фенілоетилоамін дає можливість організму переносити важкі фізичні навантаження набагато легше і швидко відновлювати сили;
– біофлавоноїди перешкоджають виникненню і зростанню ракових новоутворень.
Корисний антиоксидант флаванол, що міститься в стиглих зернах какао, повністю зберігається в какао порошку і, відповідно, в напої. При засвоєнні в організмі, він посилює чутливість до інсуліну при захворюванні на діабет, живить головний мозок і стимулює діяльність серцево-судинної системи. Також какао містить у собі дуже рідкісне хімічна сполука епікатехін, який знижує артеріальний тиск, поліпшує мозковий кровотік і короткострокову пам’ять.
У більш старшому віці щоденне вживання чашки какао запобігає проблеми з пам’яттю і посилює здатності переключати увагу, є профілактичним засобом проти діабету і серцевих захворювань.
Какао без цукру також використовується як засіб по догляду за шкірою обличчя та шиї. Змочену в теплому напої марлю накладають на 30 хвилин. Така маска розгладжує дрібні зморшки, надає шкірі пружність і тонус, шкіра виглядає набагато молодше.
Для волосся можна використовувати більш концентрований напій какао з додаванням кави. Його слід нанести по всій довжині волосся на 15-20 хвилин. Це створить ефект тонування в каштановий колір і додасть волоссю здоровий блиск.
Деякі лікарі-дієтологи рекомендують людям бажаючим скинути зайві кілограми вживати какао без цукру і жирних вершків.
Дуже корисно пити какао дітям з 2-х років на сніданок – це додасть їм енергії для активної діяльності на цілий день.
Однак, не слід пити какао людям з вродженою непереносимістю напою, дітям до 2-х років, людям з підвищеною секрецією шлункового соку.
Дубильні речовини, що містяться в какао, при надмірному вживанні можуть призвести до запорів.
При підвищеній збудливості, серцево-судинної та нервової систем какао слід пити дуже обережно, бо він діє, як збудник.
Також не слід пити какао на ніч – це може призвести до безсоння та порушення сну. У людей, схильних до мігрені такі притаманні какао речовини, як теобромін, фенілетиламін і кофеїн можуть викликати сильні головні болі, аж до блювоти.