Куратор ДЮСШ «Минай»: «Хочу через кращих тренерів зробити кращих футболістів»

Молодий, амбітний, цілеспрямований. Заряджений на революцію у дитячо-юнацькому футболі. У нього повно ідей, які народилися під час навчання у чотирьох країнах Європи і які він дуже хоче втілити у ФК «Минай».

 

Кирило Куренко хоч і дуже молодий тренер, але вже має неабиякий досвід роботи у естонському, шведському, іспанському футболі. Останнє його місце роботи – дитячі команди хорватської «Рієки». А ця команда, між іншим, одна з найсильніших на сьогодні у цій країні – пише fcminaj.com.

Цього тижня К. Куренко приміряв на себе форму «Минаю» та почав роботу куратора всіх дитячо-юнацьких команд клубу. Плани у спеціаліста масштабні: від зміни психології тренерів до їх навчання у міжнародних фахівців. І, звісно, впроваджувати у роботу європейський досвід, який «минайцям» зайвим не буде.

І поки Кирило звикає до нової посади, він погодився дещо розповісти клубній прес-службі.

Наші вітання у родині «Минаю». Перше питання ви досить молодий тренер. Скільки Ви років у футболі?
Власне тренером я став у 15 років. А у футболі я з 8ми. Саме тоді почав грати. Робив це непогано. Доріс до рівня гравця збірної Естонії у віці U-14. Через рік мій тренер мене якось запитав: хочеш попрацювати із дітьми? Я погодився – і так став 15-річним тренером. І почав поєднувати кар’єру футболіста із тренерством. Але у 18-19 років треба було вирішувати і обирати щось одне. Вирішив зосередитися саме на тренуванні. Причин багато: від фінансової частини до власне перспектив футболу в самій Естонії.

І тому ви залишили країну?

Коли я працював в Естонії, то зрозумів, що я нічого не розумію у футболі. Як я маю так працювати? І вирішив, що треба йти вчитися. Свого часу, собі чітко написав: що я хочу знати. Це чотири аспекти підготовки футболістів: фізична, психологічна, тактична та технічна. І за кожним пунктом почав вчитися. Освіту здобував у Таллінні, у Празі, а ще в університетах Латвії та Швеції.

У вас також багатий досвід і безпосередньо самого тренування

Можна і так сказати. І з кожної роботи черпав великий досвід. Наприклад, в Іспанії працював асистентом головного тренера команди ІІІ дивізіону. Це напівпрофесійний рівень, адже там футболісти і грають, і паралельно працюють або навчаються. В Швеції працював із командою U16. Я хотів отримати досвід за межами Естонії і я його отримав. Це добре для моєї кар’єри. Вчився у головних тренерів. Займався не тільки із дітьми, а й загалом розвивався у футболі. У мене є критерії, які я ще поставив перед собою 10 років тому, і їх намагаюся дотримуватися.

Останнє ваше місце роботи – хорватська «Рієка». Клуб досить відомий.

В «Рієку» мене запросив знайомий тренер. Працював там із дітьми з U13 та 15. Дуже цікавий був період роботи.

Як виник варіант із нашим клубом?

Я відвідував курси тренерські курси УЄФА «B» у Києві. Там познайомився із одним із тренерів ДЮСШ «Миная», який і порекомендував мене керівництву клуба. Зустрілися, поговорили, я розповів про своє бачення, вони про своє і так ми знайшли спільну мову і спільний інтерес.

Що ви знали про український футбол раніше?

У вас я зовсім недавно і ще близько не вивчив ситуацію. Раніше, звісно, цікавився командами великого В. Лобановського, багато читав про це. А останні 5 років пильно стежив за виступами донецького «Шахтаря».

Знаю, що у вас багато ідей стосовно нашої ДЮСШ. Поділитеся ними?
Дуже хочемо структурувати всі команди клубу до одного знаменника. Щоб була одна схема, одні взаємозв’язки. Слід це об’єднати, щоб готувати дітей під систему головної команди. Щоб переходячи з дитячого футболу до дорослого, хлопці розуміли у що грати і як підсилити команду. Будемо готувати універсальних футболістів, яких сьогодні цінують. Щоб опорник вмів грати і центрального захисника. Щоб крайній нападник знав функцію і крайнього захисника. Футболісти мають бути багатофункціональні. Футбол сьогодні тотальний. Зараз атакують всією командою, так само захищаються. Хочемо всі ці напрацювання втілити в командах «Минаю». Будемо працювати над усіма елементами підготовки. У комплексі – і індивідуальні, і командні якості. Ми будемо якісно готувати команди, структуровано по відношенню до першої команди.

До речі, побутує думка, що європейський підхід виховання юних футболістів дуже відрізняється від того, до якого звикли працювати наші тренери…

Не можна підгрібати всю Європу під одну гребінку. В кожній країні, де я працював був свій підхід. Десь краще розвивають індивідуальні якості, десь більше працюють на команду. Так, у європейських командах дають більше свободи гравцям, вони вільніше думають, їх не заганяють під якійсь одні рамки. Думаю, будемо впроваджувати це і тут. В ДЮСШ «Минай» ніхто не працюватиме зпід палки. Нікого ні до чого не будемо змушувати. Ми з тренерами працюватимемо спільно. Хочемо, щоб наші тренери думали: що вони роблять і для чого.

Вже сформулювали для себе основну мету роботи в ФК «Минай»?

Хочу через кращих тренерів зробити кращих футболістів. Зараз головне навчання тренерів та формування загальної ідеї гри, яка буде переноситися і для основної команди.

Інформаційний департамент ФК «Минай»

Відправ другу:
Залишіть коментар