Розроблена Мінрегіоном Концепція реформування теплоенергетики повинна вирішити першочергові питання щодо залучення інвестицій, фінансової стабілізації галузі та проблем в енергетиці, які були накопичені за роки незалежності України.
Маршрутна карта реформи, яку ми запропонували, спрямована в першу чергу на споживача, який повинен отримати якісну послугу та зменшити витрати на споживання.
Про це заявив під час круглого столу щодо обговорення Концепції реформування сектору централізованого теплопостачання Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
«Сьогоднішня ситуація на ринку теплоенергетики не дозволяє стимулювати капіталовкладення та залучати інвестиції. Впровадження Концепції дозволить в першу чергу залучити інвестиції в енергетику, розв’язати питання взаємостосунків серед учасників ринку, клірингових розрахунків, касового розриву, накопичення боргів, централізованого опалення та можливості децентралізації теплопостачання», – зазначив Геннадій Зубко.
Концепція реформи теплоенергетики направлена як на короткостроковий, середньостроковий та довгостроковий план дій. «Енергетика повинна бути стабільною з точки зору своїх фінансових витрат і можливостей модернізації. За рахунок маршрутної карти, яка запропонована в Концепції, ці питання будуть вирішені», – повідомив Віце-прем’єр-міністр.
Ключовими напрямками цієї моделі є:
∙ Раціоналізація та оптимізація схем теплопостачання;
∙ Комплексне вирішення питань щодо наявних боргових зобов’язань;
∙ Перехід до системи тарифоутворення, що дозволяє отримання прибутку та заохочує до зниження рівня споживання енергоресурсів;
∙ Вдосконалення системи розрахунків споживачами за надані комунальні послуги;
∙ Перехід на грошову форму розрахунків державою на пільги та субсидії;
∙ Спрощення системи залучення інвестицій у галузь та захист прав інвесторів.
З Концепцією можна більш детально ознайомитись на офіційному веб-сайті Мінрегіону.
Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України