Математика кохання: як дізнатися, що прийшов час створити сім'ю

Як дізнатися, що ви зустріли свою другу половинку? Це – давня дилема.

Можливо, ви підсвідомо відчуваєте, що одружилися зарано і могли б зустріти когось кращого. Або ви стурбовані тим, що, якщо ваш обранець піде, ви, можливо, більше ніколи не зустрінете таку гарну людину.

Як же зрозуміти, що прийшов час створити сім’ю? Чи можна вирішити це питання за допомогою математики?

Математик Мет Паркер запропонував науковий підхід до вирішення цієї проблеми та назвав його “завдання з оптимальної зупинки”.

“Коли ви проводите співбесіду із потенційним партнером або, вживаючи більш загальний термін, зустрічаєтесь із ним, ви починаєте знайомитись із кандидатами та розлучатися з ними. Але потім дуже важко повернутися назад і сказати:”Послухай, я передумав – виявляється ти найкращий з тих, кого я зустрічав”, – говорить він.

Але, з іншого боку, ви повинні познайомитися із багатьма потенційними партнерами, щоб отримати уявлення про, так би мовити, “загальний рівень кандидатів”.

З точки зору математики, каже він, ми знаємо, що, якщо ви хочете зустріти найкращу людину, ви повинні проаналізувати загальну кількість людей, з якими ви плануєте мати романтичні стосунки протягом вашого життя – скажімо, 100.

Тоді ви визначаєте квадратний корінь з цього числа – тобто, в цьому випадку, десять. Ви можете використати ваші перші десять побачень, щоб проаналізувати якість, відмовляючи кандидатам і збираючи інформацію для маркетингових досліджень.

“Можете внести їх дані в таблицю “найкращих кандидатів”, – стверджує пан Паркер.

“Після того як ви це зробили, ви продовжуєте знайомитись, поки не зустрінете такого ж гарного або навіть кращого за тих, хто вказаний у таблиці “ідеальних партнерів”. Це математично надасть вам можливість отримати кращий результат в середньому”, – стверджує він.

Формула не є досконалою, звичайно, оскільки виникає багато додаткових питань. Як довго вам потрібно зустрічатися, перш ніж ви зможете оцінити їх якість? Наскільки об’єктивно ви оцінюєте людей, і чи буде їх “якість” змінюватися з часом? І як будете змінюватися ви?

Крім того, формула працює за умови, що ви точно знаєте, скільки у вас буде партнерів.

“Як завжди, математична модель – це лише вихідне припущення. Адже невідомо, скільки чинників ви врахували і наскільки чітко ви це зробили”, – говорить пан Паркер.

“Дослідження, здається, свідчать про те, що більшість людей заспокоюються занадто рано, і знайти супутника життя – не така проста справа. Те саме стосується й купівлі будинку або старого автомобіля.

“Але з іншого боку, більшість людей, які віддають перевагу інтернет-знайомствам, ризикують потрапити у “пастку нескінченних побачень” у пошуках ідеального партнера.

“Непотрібно неухильно дотримуватись цього алгоритма, але це гарна інструкція того, як вам необхідно діяти.”

Відправ другу:
Залишіть коментар