МОЗ та НСЗУ оновили специфікації та умови закупівель медпослуг за пакетом «Медичний огляд осіб, який організовується територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки». Згідно з ними граничні строки проведення медоглядів військовозобов’язаних мають становити не більше 4 днів.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я, передає Укрінформ.
“Зміни передбачають встановлення граничних строків проведення досліджень і медоглядів військовозобов’язаних, а саме: проведення медичних оглядів щодо придатності до військової служби — не більше як 4 робочі дні; проведення лабораторних досліджень — не більш як 3 робочі дні; проведення інструментальних досліджень — не більш як 3 робочі дні”, – йдеться у повідомленні.
В МОЗ зазначили, що голови обласних військових адміністрацій, керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки й працівники закладів охорони здоров’я повинні дотримуватися вказаних строків. Також вони повинні організувати раціональні маршрути проходження ВЛК і контролювати, щоб військовозобов’язані проходили медогляди за окремою чергою.
Окрім цього, як додали у відомстві, зроблено ще один крок до повної цифровізації процесів: медики, що працюють у ВЛК при центрах комплектування, використовують електронну систему охорони здоров’я.
Тож, як зазначають в МОЗ, за необхідності вони можуть переглядати вже наявні записи інших лікарів, що були внесені в ЕСОЗ, створювати електронні направлення на необхідні діагностичні процедури тощо.
Також МОЗ разом із НСЗУ із залученням командування Медичних сил ЗСУ проводять постійні навчальні заходи для працівників ВЛК, у тому числі щодо порядку проходження військово-лікарської експертизи.
Водночас тривають перехресні перевірки щодо обґрунтованості рішень стосовно встановлення інвалідності, які були ухвалені після 24 лютого 2022 року. Їх проводять робочі групи, що відповідно до завдання РНБО були визначені наказом МОЗ цьогоріч у вересні.
✅ Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»