Минулого року місцеві бюджети Закарпаття на 4,27 млн наповнилися за рахунок сільськогосподарських земель

Упродовж минулого року на території Закарпатської області вилучено із сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва 28,5 га земель (сільськогосподарські угіддя). Нараховано втрати сільськогосподарського виробництва у сумі 2,07 млн гривень. Фактично до бюджетів різних рівнів надійшло понад 4,27 млн гривень.

З цих коштів на проведення земельної реформи та заходів з охорони земель використано 5 043,27 тис. гривень, зокрема:

на розроблення документації із землеустрою щодо охорони земель – 98,741 тис. гривень;
на впровадження заходів з охорони земель – 734,191 тис. гривень;
на проведення нормативної грошової оцінки земель – 3883,821 тис. гривень;
на проведення заходів з інвентаризації земель – 288,519 тис. гривень;
інші заходи – 38 тис гривень.

Нині на спеціальних рахунках сільських, селищних, міських, районних рад Закарпатської області залишок коштів, які надійшли в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, становить 11 209,02 тис. гривень, в тому числі:

на обласному рахунку – 694,317 тис. гривень;
на рахунках міст обласного підпорядкування – 1 477,503 тис. гривень;
на рахунках місцевих рад – 7934,778 тис. гривень;
на рахунках районних рад – 1102,424 тис. гривень.

Довідково

Відшкодуванню підлягають втрати сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників як основного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов’язаних із сільськогосподарським та лісогосподарським виробництвом.

Відповідно до статті 209 Земельного кодексу України, кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв, використовують на освоєння земель для сільськогосподарських та лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм і проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, нормативної грошової оцінки землі.

Відправ другу:
Залишіть коментар