Підбили підсумки боротьби з корупцією у 2018 році на Закарпатті у обласній прокуратурі.
Так, впродовж минулого року скеровано до суду понад 170 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях про корупційні злочини.
А також майже 220 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією.
32 бали та 120 місце серед 180 країн у 2018 році проти 30 балів і 130 місця у 2017 – такий рейтинг України за індексом сприйняття корупції, оприлюдненим організацією Transparency International. Так, серед сусідів Україні вдалося обійти лише Росію. Решта мають вищі оцінки: Польща – 60, Словаччина – 50, Румунія – 47, Угорщина – 46, Білорусь – 44, Молдова – 33 балів.«Такий показник не відповідає задекларованим нашою країною прагненням до швидкої євроінтеграції, реформ та очищення від корупції всіх сфер життя» – вважає виконавчий директор Transparency International Україна Андрій Боровик.
У прокуратурі підсумували результати антикорупційної діяльності на Закарпатті за 2018 рік. Чимало серед хабарників виявилося службовців. До прикладу, керівника одного зі структурних підрозділів управління державної служби з надзвичайних ситуацій в Закарпатській області викрито при отриманні 750 дол США неправомірної вигоди. Хустською місцевою прокуратурою разом зі співробітниками управління захисту економіки Національної поліції України затримано інспектора управління Держпраці в Закарпатській області при вимаганні та отриманні неправомірної вигоди у розмірі 300 доларів США. А службовець Ужгородської міської ради вимагала та отримала першу частину неправомірної вигоди в сумі 800 доларів США за укладення договору оренди комунального приміщення площею 32 кв. м.
Прикро, але до корупційних злочинів причетні й самі представники правоохоронних органів. До прикладу, 300 доларів США вимагав та отримав правоохоронець від закарпатця за непритягнення його до кримінальної відповідальності у кримінальному провадженні про незаконний збут наркотичних речовин. Прокурора Воловецького відділу Мукачівської місцевої прокуратури затримали при отриманні 600 дол США неправомірної вигоди. Кошти підозрюваний вимагав від обвинуваченого за застосування запобіжного заходу, не пов’язаного з триманням під вартою. І подібних прикладів у житті закарпатців вистачає.
У 2,7 разів більше закінчено розслідувань за процесуального керівництва прокуратури кримінальних правопорушень у сфері корупції у 2018 році проти 2017. Так, минулоріч органами прокуратури скеровано до суду обвинувальні акти у 172 кримінальних провадженнях про корупційні злочини.
Всього до кримінальної відповідальності за корупційні злочини протягом 2018 року притягнуто 87 осіб, з яких законної сили набрали судові рішення у 30 кримінальних провадженнях, а 26 осіб – засуджено. Також минулоріч до суду скеровано 219 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією.
Протягом 2018 року прокуратура Закарпаття внесла 166 подань у порядку ст.65 Закону України «Про запобігання корупції». За результатами їх розгляду до дисциплінарної відповідальності притягнуто 56 осіб, в тому числітрьох осіб звільнено із займаних посад.
(для перегляду відео в мобільній версії ukr.net – перейдіть на сайт, клацнувши на заголовок матеріалу)