Мукачівці скаржаться на стан покрівель своїх будинків, які давно вже потребують ремонту. Під час дощів люди збирають воду відрами.
Тече зі стелі, по стінах, також через дірявий дах змушені постійно терпіти перебої в електриці. Попри стан справ, коли міська рада не може забезпечити комфортні умови життя мукачівцям, вона активно агітує прилеглі села до децентралізації.
Пенсіонерка п. Ганна мешкає в дев’ятиповерхівці на Росвигівській 26. Жінка розповідаєтри роки тому життя у власній домівці перетворилося в справжнє жахіття. В період інтенсивних дощів зі стелі та стін вода ллється рікою, після чого у всіхкімнатах з’являється пліснява та нестерпний сморід. Не важко здогадатися, причина цьому – дірявий дах.
Жінка розповідає, неодноразово зверталася з проханнями відремонтувати дах й до міської влади й у ІТВ Сервіс. Кожного разу пенсіонерці відповідають – про проблему почули, найближчим часом вона буде усунена. Та з року в рік обіцянки залишаються лише обіцянками.
Кожен дощ п. Ганна просто перечікує, підставляючи посуд під дірки, літній період живе з відкритими вікнами, намагаючись висушити стіни. Латати покрівлю комунальники не поспішають. Ба більше, натякають пенсіонерці вирішити проблему самостійно.
Жінка каже, вона б і рада відремонтувати покрівлю за свій рахунок, та грошей ледь вистачає на їжу та ліки. Пліснява та сморід, до яких п. Ганна за три роки навіть звикла – не єдина проблема від дірявого даху. Через воду у квартирі часто відбувають перебої в електриці.
Будинок, де проживає п. Ганна – не єдиний, де необхідно провести ремонт даху. В Мукачеві таких, як виявилося, більше десяти. Серед них й п’ятиповерхівка за адресою Одеська 4Б. Її жителька пані ольга розповідає: втомилася ремонтувати оселю від збитків, яких щороку завдає вода. Але й жити в плісняві та сирості їй насправді страшно.
Депутат міської ради Юрій Кравчук додає: напевно, головною причиною такого стану справ є неправильна система роботи управління міського господарства. Про непрозорість та нераціональність використання бюджетних коштів міською владою розповідає й фінансовий аналітик Іван Білащинець.
Та поки міська рада виділяє мільйони, освітлюючи культурні пам’ятки, комунальники відмахуються від своїх обов’язків, а в управлінні міського господарства вирішують, на ремонт якого будинку виділяти кошти наступного року, люди сподіваються на краще, а «краще» у їхньому випадку поки одне – що через вологі стіни стеля у їхніх квартирах не обвалиться, а вода на електропроводах не стане причиною займання.
(для перегляду відео в мобільній версії ukr.net – перейдіть на сайт, клацнувши на заголовок матеріалу)