«Мукачівводоканал» почав публікувати списки боржників з кожного мікрорайону

ММКП «Мукачівводоканал» запровадив нову систему боротьби із недобросовісними боржниками.

Поступово на сайті підприємства з’являється інформація про боржників у кожному мікрорайоні міста. Детальніше про те, що чекає на боржників у разі несплати за житлово-комунальні послуги розповів директор начальник ММКП «Мукачівводоканал» Ігор Федорняк.

Нещодавно «Мукачівводоканал» запровадив нову систему, як боротися із боржниками. Першим етапом стало публічне висвітлення списків боржників на сайті підприємства. Таку методику запозичили у водоканалі Коломиї. Недобросовісні споживачі води, за словами начальника водоканалу, раніше абсолютно не реагували на прохання сплатити борги.

З 2017 року в дію вступили нові закони – про комерційний облік і про житлово-комунальне господарство. Сплатити борги тепер можна за договором реструктуризації. Згідно із Законом України «Про житлово-комунальні послуги», з 1 травня 2020 року почне діяти механізм відключення боржників від системи водопостачання.

Чи допоможе така практика спонукати людей сплачувати за користування житлово-комунальними послугами – покаже час, адже саме фінансові негаразди і змушують підприємство майже на 36 % підняти тарифи на воду у Мукачеві. На підвищення тарифу впливає ціна на електроенергію, яка зросла майже вдвічі, підвищення рівня мінімальної зарплати, зростання вартості обладнання.

Також підприємство відчуває брак кваліфікованих працівників, адже за останні роки через неконкурентну зарплату компанію полишила майже сотня фахівців. Коригування тарифів вплине і на рівень зарплати на підприємстві. Говорив про це Ігор Федорняк і під час звіту на черговій сесії міської ради.

Нагадаємо, у травні 2018 року тариф з 10 гривень підняли до 20, тоді були сподівання, що у звязку з підвищенням тарифу буде покращене водопостачання та водовідведення.

Наразі ММКП «Мукачівводоканал» обіцяє боротися з боржниками. Суми боргів, які оприлююднюють по окремих помешканнях, вражають, адже йдеться і про 12-15 тисяч. Та чи буде це ефективним методом, чи вдасться покращити водопостачання в місті , а кошти використати раціонально – варто сподіватися.

До слова, за міською програмою підприємство збиткове та постійно дотується з міського бюджету – тобто утримується коштом платників податків Мукачева. У 2016 році сума дотацій склала більше 23 млн. грн., у 2017 році – 50 млн. 306 тисяч гривень, на 2018 р. – 71 млн. На програму фінансування ММКП «Мукачівський водоканал» до 2020 р. заплановано виділити 200 млн. А тим часом втрати води водоканалу, як у дірявому відрі – складають понад 70 %.

Відправ другу:
Залишіть коментар