Місцеві громади та органи влади, розташовані поруч із міжнародними кордонами, досить часто зіштовхуються з проблемами, безпосередньо пов’язаними з наявністю кордону.
Їхнє ефективне вирішення вимагає розробки спільних транскордонних стратегій. Навчитися якісніше їх формувати та реалізовувати цими днями вчилися в Угорщині та на Закарпатті.
На Берегівщині цими днями 12 угорських та 12 українських представників місцевого самоврядування завершили навчання та отримали сертифікати Транскордонної академії лідерів співпраці. В першу чергу учасники тренінгів вивчали виклики, з якими зіштовхуються прикордонні міста, та дізналися, як хороше керівництво може вирішувати ці проблеми шляхом зміцнення інституційного потенціалу муніципалітету та ефективної роботи з місцевими жителями та організаціями.
У рамках навчання експерти Ради Європи поділилися з учасниками власним західноєвропейським досвідом стосовно обраних тем, надали інформацію про адміністративні, юридичні, фінансовий та управлінські методи успішного транскордонного співробітництва. Також одним із пріоритетних завдань було створити підґрунтя для їхньої співпраці в майбутньому.
Учасники кажуть, що знань та ідей отримали чимало, попереду – реалізація.
Варто додати, що семінар вдалося реалізувати завдяки підтримці Європейського союзу, без залучень коштів з обласного бюджету. Рада Європи вже відреагувала на проведені заходи і заявила про продовження співпраці у цьому напрямку.