На Львівщині за ухилення від мобілізації військовозобов’язаного засудили до 2 років позбавлення волі. Це перший випадок в області від початку проведення АТО, коли за такий злочин суд дає реальний, а не умовний термін ув’язнення.
Чоловік отримав повістку про виклик до Сокальсько-Червоноградського об’єднаного комісаріату для подальшого скерування у військову частину. Однак без поважних причин у військкомат не з’явився, чим порушив порядок комплектування Збройних сил України.
У судовому засіданні, яке відбулося 24 березня, чоловік формально визнав свою вину. Однак, стверджував, що не вважає антитерористичну операцію війною. Мовляв, він своє вже відслужив, віддавши армії півтора роки. Він також говорив, що військовий стан не запроваджено, а тому не розуміє, чому військкомат його «тягає».
При визначенні покарання суд врахував те, що обвинувачений засуджується вперше, має постійне місце проживання, за яким позитивно характеризується, але, в той же час, ніде не працює.
Таким чином Сокальський районний суд Львівської області, відповідно до ст. 336 ККУ (ухилення від призову за мобілізацією), засудив військовозобов’язаного до 2 років позбавлення волі. Утім, вирок ще не набрав законної сили і засуджений упродовж 30-денного терміну має право оскаржити його в Апеляційному суді.
Зазначимо, що ухилення від призову за мобілізацією карається позбавленням волі на строк від двох до п’яти років, Але, як свідчить судова практика, принаймні у Львівській області, реальний термін ув’язнення зазвичай замінюють іспитовим строком. Так минулого року у Львівській області за ухилення від призову під час мобілізації (ст. 336 ККУ) було засуджено 14 осіб. У всіх 14 провадженнях були присуджені умовні терміни.
У 2015 році, за словами прес-секретаря прокуратури Львівщини Мар’яни Гайовської, також досі не було випадків засудження військовозобов’язаних до реальних термінів ув’язнення.
А загалом за минулий рік, за словами першого заступника міністра оборони України Івана Руснака, в Україні було відкрито понад 1300 кримінальних проваджень щодо 7,5 тисяч військовозобов’язаних за ухилення від проходження військової служби. У цих кримінальних провадженнях було винесено 160 судових вироків. Це зазвичай штрафи і умовне позбавлення волі.