На Рахівщині побудують сміттєпереробний завод

Дано старт реалізації проектної ідеї щодо будівництва сміттєперобного заводу на території Рахівського району.

Річка Тиса є однією з найбільших приток Дунаю, водозбірний басейн якої формується у Карпатах, а її води протікають через Україну, Румунію, Угорщину, Словаччину та Сербію, територією, що складає близько 157 тис квадратних кілометрів.
Важливо наголосити, що 98 відсотків питної води Угорщина отримує із-за кордону, значну частину якої постачає Тиса, витоки якої знаходяться в унікальному еко-туристичному та етно-культурному, українському місті Рахів та Рахівському районі Закарпатської області.

Але якраз на цій території через затяжну екологічну та соціально-економічну кризу в Україні, місцеві громади неспроможні забезпечити створення ефективної системи збору та утилізації побутових та промислових відходів, відбувається її катастрофічне забруднення.

В самому центрі міста Рахів, безпосередньо на березі Тиси, протягом багатьох років утворилось величезне не облаштоване сміттєзвалище. Крім того, через відсутність дієвої системи збору побутового сміття та його переробки, окрема частина населення, і в інших громадах щоденно скидає його безпосередньо теж у Тису та її притоки.

В зв’язку із цим, 19 травня 2021 року, за ініціативи заступника директора Карпатського біосферного заповідника Федора Гамора, голова Рахівської районної державної адміністрації Олександр Небила, голови Рахівської та Велико-Бичківської територіальних громам Віктор Медвідь та Олег Бурса, директор ДП “Велико-Бичківське лісомисливське господарство” Юрій Сойма за участі представника землевпорядної служби, обстежили в натурі, одну із потенційно можливих земельних ділянок у межах Велико-Бичківської територіальної громади, яка може відповідати державним будівельним нормам, для розміщення полігону побутових відходів та будівництва сміттєпереробного заводу для громад Рахівського району.

Вирішено, на початках об’єднати зусилля Рахівської та Велико-Бичківської громад для підготовки відповідних матеріалів щодо відведення, згідно чинного законодавства, цієї земельної ділянки та розробки проектно-кошторисної документації для будівництва тут полігону побутових відходів й у подальшому спорудження сміттєпереробного заводу.
До цієї роботи можуть приєднатись й інші зацікавлені громади.

Відправ другу:
Залишіть коментар