На Закарпатті українські науковці разом зі швейцарцями досліджують найбільший в Європі буковий праліс.
Про це в коментарі кореспонденту Укрінформу повідомив український науковець, завідувач лабораторії лісознавства Карпатського біосферного заповідника Мирослав Кабаль.
«У рамках співпраці між Карпатським біосферним заповідником та Швейцарським федеральним інститутом лісових, снігових і ландшафтних досліджень (WSL) продовжено багаторічні дослідження на одному з найбільших у Європі лісових наукових полігонів серед Угольського масиву букових пралісів», – повідомив він.
За словами Кабаля, пробна ділянка має розмір 200х500 метрів і займає серед недоторканого лісу площу 10 га.
«Цей науковий стаціонар було закладено ще в 2000 році. Зараз він слугує не лише для вивчення структури і динаміки деревостану, але його також активно використовують науковці різного профілю, які досліджують компоненти букового пралісу, мова про ґрунтознавців, мікологів, ліхенологів, ентомологів, бріологів та інші», – розповів Мирослав Кабаль.
За його словами, у рамках останніх досліджень в науковому стаціонарі букового пралісу науковці провели інвентаризацію деревостану. Зокрема, зробили обміри усіх дерев та описали за методикою Міжнародної спілки лісових дослідних організацій IUFRO.
Він додав, що роботи виконані польовою групою, до складу якої увійшли науковці – Йонас Штільхард, Жільберт Проєр, Іоакім Іодате (Швейцарський інститут лісових, снігових і ландшафтних досліджень) та Мирослав Кабаль, Микола Волощук та Руслан Глеб із Карпатського біосферного заповідника.