На Закарпатті, в деяких районах, понад 60 відсотків чоловіків не підлягають мобілізації за станом здоров’я. Такі висновки військово-медичних комісій. Ці дані здивували комісаріат обласного військомату і там вирішили перевірити – чи це раптом не саботаж. Чи справді так багато хворих чоловіків призовного віку в області – з”ясовувала і Марина Коваль.
-
Читайте також:
- Янукович, Азаров і Черновецький повертаються до Києва?
- 200 гривень та Щадей
- У корупційному болоті ужгородської влади поки немає змін на краще
- ВЕЛИКИЙ ПІСТ ПОЧАВСЯ. РЕКОМЕНДАЦІЇ СВЯЩЕННИКА ТА ДІЄТОЛОГА
- На Закарпатті непридатні за станом здоровья 60% призивників
- ІНСАЙД: хто з Закарпатців фінансував антимайдан в Києві
- Поради психологів родинам учасників АТО
Військово-медична комісія в Ужгороді. Тут перевіряють стан здоров’я призовників, чи можуть вони воювати. У Олександра -косоокість. Лікарі констатують – до служби непридатний.
Таких, кого не можуть мобілізувати – в області більше п’ятдесяти відсотків- кажуть медики. Найбільше – у Іршавсько-виноградівському окрузі – майже вісімдесят відсотків оглянутих військово-зобов’язаних.
“Буде відповідно прийняті рішення, чи це проблема в тому, що спеціалісти знаходяться на комісії не правильно виносять рішення, чи дійсно є якісь чинники, які стосуються іменно того чи іншого району а можливо десь багато хитрих, які хочуть ухилитися від військової служби”, – каже начальник Закарпатського обласного військового збірного пункту Юрій Величканич.
Відтепер висновки районних комісій досліджують обласні медики. Поки що переглянули п’ятдесят справ – помилки знайшли у п’яти. У решти – є всі довідки, що підтверджують – призовники дійсно хворі.
“Превалюють певні патології, хірургічного профілю остеохондроз, дефекти позвоночних дисків, серед терапевтичного профілю, на першому місці стоїть гіпертонічна хвороба і кардіологічні захворювання”, – каже Василь Гулей старший лікар обласної військово-медичної комісії.
У справах, де в обласних лікарів виникли підозри, чоловіків викличуть пройти додаткові обстеження. Якщо виявлять масові порушення – склад районних комісій повинні змінити, а дані передати правоохоронцям.