Як Щадей вимив із ужгородського бюджету 700 тисяч на фірму регіоналів

Очевидно, результати ґаздування тимчасового мера Віктора Щадея Ужгороду «ікатимуться» ще довго.
Щадей
Наведемо лише один із прикладів — майже 700 тисяч гривень із міського бюджету за його вказівкою пішли влітку з міського бюджету… в нікуди. Тепер доводиться повертати їх через суд і навіть якщо кошти вдасться забрати, виконати за них можна буде, в кращому разі, лише четвертину того, що можна було зробити минулого літа.

Ужгородці добре пам’ятають, як Щадей зібрався у депутати Верховної Ради і піарився біля кожної ями та на кожному стовпі. Зокрема, і нібито оновленим вуличним освітленням.

«… ми вже виділили кошти, необхідні для ремонту вже наявних мереж вуличного освітлення, тож до зими ми зробимо все можливе для того, щоб полагодити якомога більше опор освітлення», – наводили 10 жовтня минулого, 2014 року, закарпатські сайти цитату тоді в.о. міського голови.
Щадей говорив ці слова, хоча реально для оновлення мереж освітлення ніхто і пальцем не ворухнув. Це було таке собі «освітлення» шляху до Верховної Ради.

11 червня 2013 року департамент міського господарства Ужгородської міськради уклав із ТзОВ «Хемкостав-УА» договір підряду (№13-40/150101) на 9,57 млн.грн., за яким товариство «зобов’язується своїми силами і засобами на власний ризик виконати в обумовлений договором термін роботи з реконструкції мережі зовнішнього освітлення в м. Ужгороді».

Увага, підкреслимо: у 2013-му, коли Щадей ще був просто безробітним, міським головою Ужгорода працював Віктор Погорєлов і на його вимогу договір уклали, виходячи з принципу: фірма проводить роботи, а міська рада приймає зроблене і тільки тоді платить.

А з подачі Щадея, коли він дорвався до влади, 11 червня 2014-го внесли зміни до договору з «Хемкоставом-УА». За новими умовами сума фінансування в 2014 році мала складати 2,33 мільйони гривень.

Нагадаємо, це вже відбувалося влітку 2014-го, після Революції гідності, і переукладав Щадей угоду з фірмою, котра стала скандально відома тим, що почала вигравати тендери, коли головою Закарпатської ОДА став регіонал Олександр Ледида у 2010 році.

Зокрема, видання «Наші гроші» саме про цю фірму, якій віддали тендер на спорудження протитуберкульозної лікарні в Нижній Апші Тячівського району, наводило свідчення:

«Обласна влада, і в першу чергу губернатор та його перший заступник зробили все можливе, щоби тендер виграла потрібна компанія. До минулого року будівництвом займалася будівельна організація з Тячівщини. Вона зголосилася звести триповерхову будівлю за 13 мільйонів. Але їх вирішили замінити, адже будівельники відмовляли носити «відкати». Нині ж влада знайшла нову компанію, яка хоче збудувати лікарню вже за 21 мільйон, і яка готова більш «тісніше» працювати з чиновниками».

Отож, якщо за угодою 2013 року, коли рішення приймав Погорєлов, Ужгородська міська влада не платила наперед фірмі «Хемкостав-УА», то в новій угоді, “зісватаній” Щадеєм, ішлося, що до початку робіт замовник, тобто департамент міського майна, має перерахувати виконавцю — ТзОВ «Хемкостав-УА» 30% авансу на придбання матеріалів — 699 тисяч 87 гривень 64 коп.!

Наразі історія мовчить, чи йшлося тут про традиційний «відкат», проте, як відомо, багато таємного рано чи пізно стає явним і, сподіваємось, у нових керівників прокуратури області та Ужгорода дійдуть руки з’ясувати і це.

Так чи інакше, 28 серпня минулого, 2014 року, гроші фірмі переказали — на банківський рахунок «Хемкостав-УА». За умовами договору, виконавець протягом 3-х місяців (90 днів) мав прозвітувати актами виконаних робіт, які підтверджують використання оплачених 30%.

18 листопада департамент міського господарства звернувся до підприємства з вимогою підтвердити використання авансових коштів. За угодою, якщо роботи не почалися, підприємці мали повернути переказаний їм аванс.

12 грудня стало зрозуміло, що «Хемкостав-УА» і роботи не починав, і аванс не повернув.

Так Щадей запросто “кинув” міський бюджет на майже дві треті мільйона гривень!

Уся «реконструкція вуличного освітлення» звелася тільки до цього

Штраф і пеня, які за законодавством набігли на 12 грудня, разом із сумою авансу склали 753 тисячі 472 гривні. Департамент міського господарства звернувся до суду, аби спробувати повернути гроші, які вимило “ґаздування” Щадея.

Закарпатський Господарський суд 18 грудня повернув позов міськради без розгляду, пославшись на формальні обставини. Відтак міськрада надіслала клопотання міській прокуратурі з проханням підтримати у суді захист інтересів держави в особі департаменту міського господарства Ужгородської міської ради. Отже, тепер слово за прокуратурою, яка, очевидно, відреагує на такий кричущий факт спустошення бюджету, а відтак знову за судом.

Проте поки триватиме казуїстика змагань правознавців, гроші все більше знецінюватимуться. Оскільки обладнання потрібне закордонне, ціна його, зі стрибками валюти, вже виросла в кілька разів. І навіть на найелементарніше — пальне для авто від стовпа до стовпа з ліхтарями треба удвічі більше!

А наразі — ні коштів, ні поліпшення освітлення – лише згадки про молодого індика, який розкидався мільйонами ужгородців і заради власного надимання викреслив практично рік із розвитку обласного центру Закарпаття. І зі скількома ще подібними прикладами фахової бездарності, замішаної на популізмі і грошолюбстві, прийдеться зіткнутися, розбираючись із “господарськими” рішеннями прийнятими без «клепки в голові».
Джерело

Відправ другу:
Залишіть коментар