На Закарпатті податківці зафіксували 15 звернень про завищення ціни на житло

15 звернень про завищення цін на житло надійшло до Головного управління державної податкової служби у Закарпатській області з 10 березня. Про це Суспільному повідомила прессекретарка відомства Алла Дацюк.

За її словами, списки орендарів, котрі підвищують ціни, будуть оприлюднювати, а також їх притягуватимуть до відповідальності. 10 березня відкрили телефони гарячої лінії, за якими можна повідомити про випадки завищення ціни на житло. Їх розмістили на сайті Закарпатської військової адміністрації.

Катерина Григорик волонтерить на залізничному вокзалі в Ужгороді. Жінка зустрічає вимушених переселенців та допомагає їм знайти житло. Каже: є люди, котрі хочуть орендувати помешкання тимчасово, а є і такі, хто тут хоче залишитися назавжди.

“Стараємося їх направляти до найближчих ТГ, або далі — Тячів, наприклад. Можливо, там хтось зможе запропонувати прихистити в себе. Там люди живуть у прибудовах, а будинки пустують, тому там, напевно, легше знайти житло, ніж тут. Ми тут навіть не пробуємо шукати нічого. Є такі люди Ужгороді, котрі беруть від 300 гривень за матрац на землі на одну добу, у кімнатах заселяють по 5-6 людей. Є таке, що однокімнатні квартири здають за 15 тисяч, заселяють туди по 7 людей. Хтось просить за 3 тисячі зняти, а комусь все рівно, вони згідні платити будь-які гроші, аби тільки надали їм комфортні умови”, — пояснила волонтерка.

Випадки підвищення цін на житло в області почали фіксувати минулого тижня. Прессекретар Закарпатської військової адміністрації Роман Молдавчук каже: до ОВА упродовж 5-ти днів не надходили повідомлення про підвищення цін на житло.

“На початку хвилі переселенців до Закарпатської області ми фіксували такі випадки. Були неодноразові повідомлення в соцмережах і на гарячу лінію Закарпатської військової адміністрації. Була відповідна заява від голови з пропозицією до людей, до громадян, мешканців Закарпатської області трішки збавити свої апетити. Поки що ми не фіксуємо масових таких звернень, є поодинокі звернення, тобто такі випадки є. Це об’єктивно, тому що є підвищений попит і в деяких людей з’являється спокуса на цьому заробити”, — відзначив Роман Молдавчук.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну ціни на житло в області зросла на понад 20 відсотків, — розповів голова Закарпатського об’єднання фахівців з нерухомості Роман Перегинець.

“Похибка сягає і до 20-30%, є і більше. Похибка орієнтована не підняттям цін мешканцями Закарпаття, а попитом формування заявок людей, які приїжджають з інших регіонів нашої України. Сьогодні багато заявок у нас надходить щодо оренди помешкання формуванням цінової політики завищеної для нашого регіону. Таких заявок у нас особисто було більше 20, у яких чітко вказували, що люди готові знімати помешкання від 500 до 2-3 тисяч доларів”, — пояснив фахівець.

За словами Романа Перегинця, наразі охочих орендувати житло в Закарпатській області більше, ніж є пропозицій. Вимушені переселенці готові орендувати, як будинки й квартири елітного класу, так і з мінімальним ремонтом.

Подробиці в сюжеті Суспільного Закарпаття:

Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»

Відправ другу:
Залишіть коментар