5 листопада, Олексій Гетманенко взяв участь у засіданні робочої секції щодо підготовки проекту Концепції розвитку ринку нафтопродуктів та газових палив України, яке відбулося у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України.
Учасниками заходу були представники Державної фіскальної служби, Антимонопольного комітету, Фонду державного майна, НАК «Нафтогаз України», Нафтогазової асоціації, АТ «Укртранснафта», ДП «ДержавтотрансНДІпроект» та облдержадміністрацій.
У ході засідання обговорено нагальне питання щодо забезпечення припинення нелегального функціонування АЗС в Україні. Також сформовано рекомендаційний план організації роботи щодо забезпечення нелегальної торгівлі нафтопродуктами.
Головним завданням робочих груп – ліквідація нелегального обігу та нелегальної торгівлі нафтопродуктами в усіх їх проявах. Робочі групи ініціюють проведення перевірок та інших передбачених законом заходів та, у разі виявлення незаконної діяльності щодо торгівлі нафтопродуктами, застосувати санкції у вигляді штрафів, конфіскацій.
Також доручено запровадити прямі телефонні лінії для забезпечення належної взаємодії облдержадміністрації з мешканцями області для оперативного розгляду звернень з питань нелегального функціонування АЗС.
Як поінформував Олексій Гетманенко, у Закарпатській області вживаються відповідні заходи щодо виявлення та ліквідації нелегального обігу та торгівлі нафтопродуктами. Відповідно до розпорядження голови Закарпатської ОДА Ігоря Бондаренка від 19.11.2019 №635 створено постійно робочу групу з організації взаємодії органів влади щодо забезпечення виявлення та ліквідації в області нелегального обігу та торгівлі нафтопродуктами в усіх її проявах. Крім того, Закарпатським обласним контактним центром, який є суб’єктом Національно системи опрацювання звернень до органів виконавчої влади, забезпечено безкоштовні сервіси прийому звернень – «гарячі лінії» за номером 080-050-14-84, електронне звернення за посилання www.carpatia.gov.ua а також для оперативного реагування на звернення з питань нелегального функціонування АЗС діє номер 102 Патрульної поліції.
Головне управління Державної податкової служби у Закарпатській області також проводить відповідні заходи зі встановлення субєктів господарювання незаконної реалізації пального на території області.
– Станом на сьогодні у Закарпатській області працівниками Нацполіції виявлено 6 нелегальних АЗС, – зазначив Олексій Гетманеко, додавши: Через діяльність нелегальних АЗС держава втрачає значні суми акцизного податку, має неконтрольований обіг нафтопродуктів, а споживачі отримують неякісне пальне. Крім того, нелегальні АЗС також несуть загрозу екології – через недотримання правил експлуатації відбуваються викиди парів бензину та дизельного палива у атмосферне повітря, аварійні витоки та розливи палива, що в свою чергу, створює безпосередню загрозу для життя і здоров’я громадян. Оскільки такі об’єкти, порушуючи будівельні норми, розміщуються в безпосередній близькості до житлових будинків і громадських споруд. Тому робоча група далі продовжуватиме виявляти нелегальні АЗС, і в межах компетенції ліквідовувати в Закарпатті нелегальний обіг та торгівлю нафтопродуктами.