На Закарпатті складна ситуація з туберкульозом (ВІДЕО)

Ситуація з туберкульозом на Закарпатті залишається стабільно складною.
 
У рейтингу областей країни за кількістю хворих край на 13 сходинці.

Лікарі наголошують, найдієвіший спосіб профілактики туберкульозу – вакицнація, тим паче, що область БЦЖ забезпечена повністю. Не треба нехтувати і пробами Манту, адже це єдиний метод виявлення недугу.

1032 випадки туберкульозу зареєстровано за 2018 рік у Закарпатті. У 26 % – це резистентний туберкульоз. Майже 150 закарпатців минулоріч померло від інфекції. Кожен четвертий – з Виноградівщини. Серед нових випадків та рецедивів – а їх було 848 – переважно чоловіки – їх понад 600. Найбільше хворих виявили серед непрацюючих працездатного віку, в основному роми.

З 28 випадків виявлення туберкульозу у дітей: найбільше – це 12- до 4 років, 7 у дітей 5-14 років, та 9 у підлітків 15-17 років. Варто додати, із 19 дітей до 14 років третина невакциновані. Найдієвіший спосіб профілактики туберкульозу – це вакцинація. Фтизіатри кажуть, у 2015 та 2017 роках були перебої у постачанні БЦЖ.У 2018 році забезпечення вакцинами БЦЖ було 100%. І як наслідок минулоріч у пологових відділеннях та будинках області щеплено майже 97 % новонароджених.

Туберкулінодіагностика – тобто проба Манту – це наразі єдиний метод раннього виявлення туберкульозу у дітей, адже симптоми хвороби не яскраво виражені. І люди звертаються вже у випадках, коли недуг прогресує і супроводжується ускладненнями. У 2018 році туберкуліном область була забезпечена на 100 % за рахунок обласної програми Боротьби з туберкульозом.

Варто додати, єдина на Закарпатті сучасна бактеріологічна лабораторія мікробіологічної діагностики туберкульозу ІІІ рівня – у обласному комунальному медичному об’єднанні «Фтизіатрія» в Ужгороді. Це значно прискорює діагностику та, відповідно, й лікування туберкульозу. До прикладу, резистентні форми хвороби виявляють молекулярно-генетичним методом протягом 2 годин. БАКТЕК – середовище для культорального виявлення мікробактерій туберкульозу – у наявності баклабораторії.

З 1 січня 2019 року стартував грантовий проект «Боротьба з туберкульозом на прикордонних територіях Польщі, Білорусії та України», який співфінансується Євросоюзом. Це дасть можливість у цьому році після переведення усіх закладів обласного підпорядкування у некомерційні комунальні підприємства створити центр легеневих хвороб на базі обласного о’бєднання Фтизіатрія з філією у Нижній Апші, що на Тячівщині. Де надаватимуть діагностичну, консультативну та лікувальну допомогу не тільки хворим на туберкульоз, а й пацієнтам з іншими легеневими патологіями.


(для перегляду відео в мобільній версії ukr.net – перейдіть на сайт, клацнувши на заголовок матеріалу)

Відправ другу:
Залишіть коментар