На Закарпатті за рік виявили більше 3200 злоякісних новоутворень

Щорічно з 2005 року у світівідзначається Всесвітній День боротьби проти раку. Мета проведення цього Дня – акцентувати увагу громадськості на глобальних проблемах, пов’язаних з онкологічними захворюваннями, підвищити обізнаність людей про підходи до профілактики, раннього виявлення та лікування.
 
Рак є однією з основних причин смерті в усьому світі. На Закарпатті минулого року зареєстровано 3 227 випадків злоякісних новоутворень.

Вже майже годину оперують онкохворого. Пухлину виявили у стравоході. Наразі задача – її видалення. Коли процес мобілізації грудної клітки буде завершено, медики перейдуть до стравоходу, саме там сховалася пухлина. Втручання надскладне, однак хірурги Закарпатського онкодиспансеру запевняють – справляться. З подібними випадками зустрічаються нерідко.

В сусідньому залі до операції готується ще один хірург. Тут під місцевим наркозом видалятимуть лімфовузли, аби виявити, чи є в них злоякісні клітини. В рік таких операцій медики проводять близько 80. Саме з їх допомогою вдається поставити діагноз та призначити відповідне лікування. А в загальному операції виконують чи не щодня. Проводять медики і лапораскопічні оперативні втручання.

Вчора на операційному столі лежала і пані Анна. Про свій діагноз, рак кишечника, жінка дізналася нещодавно.

Лікарі онодиспансеру області розповідають: жити могло б значно більше людей, якби тільки були кошти. Адже не кожен може собі дозволити лікування у кілька десятків тисяч на місяць. Препарати, які дає держава, ефективні не для кожного. А ще їх постачають з перебоями.

В області є власна програма по боротьбі з раком. За 2018 рік з обласного бюджету вдалось вділити 5 млн. гривень для закупки хіміопрепаратів. Однак і цих коштів недостатньо.

Наразі в онкодиспансері черга на процедури. Однак лікарі роблять все можливе, аби врятувати кожного. Та однією з основних причин смертності від раку є байдужіть до власного здоров’я самих пацієнтів: кожен п’ятий (20,7% або 622 чол.) випадок онкозахворювання був виявлений при профілактичних оглядах. Зізнаються в цьому і самі пацієнти.

Причина хвороби різні: спадковість, неправильний спосіб життя, вплив шкідливих викидів у повітря… Доведено, що ризик розвитку деяких форм раку, таких, наприклад, як рак кишківника або молочної залози, зростає на третину в умовах низької фізичної активності. Найбільше ж жителі хворіють на рак легень – чоловіки,молочної залози – жінки та рак шкіри.

В Закарпатті минулого року зареєстровано більше 3 200 випадків злоякісних новоутворень. Показник захворюваності в 2018 році став трохи вищим, ніж минулого року, разом з тим у нашій області найнижчий в Україні рівень захворюваності на рак. На жаль, 30% пацієнтів, які вперше виявили рак, помирають, не проживши року. Пам’ятайте : рак – не вирок, головне – вчасно звернутися до лікаря.


(для перегляду відео в мобільній версії ukr.net – перейдіть на сайт, клацнувши на заголовок матеріалу)

Відправ другу:
Залишіть коментар