На Закарпатті експерти Всесвітнього фонду природи WWF-Україна спостерігатимуть за життям рисі в Карпатах онлайн за допомогою телеметричного нашийника. Самця, якому його одягнули, назвали Станіслав, — повідомив Суспільному менеджер проєктів WWF-Україна Роман Черепанин.
Експерти WWF-Україна у співпраці з Ясінянським лісгоспом та Івано-Франківською ветеринарною клінікою відловили та одягнули телеметричний нашийник з GPS-GSM передавачем на статевозрілого 2-3 річного самця рисі вагою 21,3 кілограма. Його назвали Станіслав.
Через пристрій експерти будуть отримувати та аналізувати інформацію про хижака:
– міграційні маршрути;
– розміри індивідуальних та виводкових ділянок рисі,
– харчовий раціон рисі та вплив на мисливську фауну,
– сезонну та добову активність тощо.
Нашийник, який носить Станіслав, може працювати 1-2 роки в залежності від природних умов та режимів роботи. Далі він самостійно відпаде. Його розробили з урахуванням біологічних та поведінкових особливостей виду, він не шкодить тварині та не заважає їй у повсякденному житті.
Що відомо:
Моніторинг за допомогою телеметричних нашийників на території Українських Карпат проводять вперше. Але це вже другий досвід інсталяції нашийника експертами на рись за останні 2,5 місяці. Перший — на території Рівненського заповідника.
“Телеметричні дослідження рисі, які започаткували WWF-Україна на території Українських Карпат та Полісся дадуть змогу порівняти між собою карпатську та балтійську популяцію рисі, поведінку та екологію тварини за різних умов, в межах різних оселищ та екосистем, природоохоронних та лісогосподарських установ тощо. Все це дасть змогу поглибити знання щодо екології рідкісного виду та розробити ув майбутньому ефективні плани-управління та заходи зі збереження для різних територій”, — розповів Роман Черепанин.
Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»