Національний банк України, продовжуючи серію “Східний календар”, 10 грудня 2014 року увів в обіг пам’ятну монету “Рік Кози” номіналом 5 гривень.
Вона присвячена року Кози, одній із тварин східного календаря, який засновано на дванадцятирічному циклі Юпітера – найбільшої планети Сонячної системи.
Серія “Східний календар” заснована у 2006 році і налічує вже десять монет : “Рік Собаки”, “Рік Свині (Кабана)”, “Рік Пацюка”, “Рік Бика”, “Рік Тигра”, “Рік Кота (Кролика, Зайця)”, “Рік Дракона”, “Рік Змії”, “Рік Коня” та “Рік Кози”.
Монету “Рік Кози” виготовлено зі срібла 925 проби, категорія якості карбування – “пруф”, маса в чистоті – 15,55 г, діаметр – 33,0 мм, тираж – 20 000 штук. Гурт монети рифлений. Елемент оздоблення – кубічний оксид цирконію діаметром 1,25 мм.
На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, під яким – напис НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК/УКРАЇНИ; у центрі в оточенні стилізованого рослинного орнаменту – номінал 5/ГРИВЕНЬ; унизу – рік 2015, а також позначення металу, його проби – Ag 925, маси в чистоті – 15,55 та логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі монети в оточенні стилізованого рослинного орнаменту зображено в лубочному стилі козу, око якої оздоблено кубічним оксидом цирконію блакитного кольору. Над цією композицією і під нею розміщено абрисні фігурки всіх 12 символів східного календаря.
Пам’ятна монета номіналом 5 гривень є дійсним платіжним засобом України та обов’язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Джерело